<< Bakåt

SvD:s RIKSSKYTTETÄVLING 2001
Individuella resultat 6,5


Senast uppdaterad 2001-07-02
Av Bo Ohlsson

E   1   Lars Pettersson          Västerås                 250-24 250-24
E   2   Ingemar Månsson          Helsingborg              250-24 250-22
E   3   Stefan Burchardt         Söderala                 250-24 249-21
E   4   Anton Lindfors           I 19 Boden               250-23
E   4   Lennart Tibblin          Sthlm Central            250-23
E   4   Ola Lundström            I 19 Boden               250-23
E   4   Peter Lavér              Söderala                 250-23
E   8   Annelie Bohlin           Bromölla                 250-22
E   8   Eva Åhlin                Bälgviken                250-22
E   8   Jane Jönsson             Skurup                   250-22
E   8   K-A Falk                 I 19 Boden               250-22
E   8   Lars-Olov Persson        Evertsberg               250-22
E   8   Mattias Engman           Bälgviken                250-22
E   8   Owe Gustafsson           Solberga                 250-22
E   8   Ronny Nilsson            Piteå                    250-22
E   8   Sven-Åke Werme           Karlstad                 250-22
E   17  Christer Andersson       Norrköping               250-21
E   17  Claes Berggren           Lidköping                250-21
E   17  Claes Ålund              Landskrona               250-21
E   17  Dan-Ivan Karlsson        Ramselefors              250-21
E   17  Eva Larsson              Notviken-Björsby         250-21
E   17  Göran Åhlin              Bälgviken                250-21
E   17  Hans Hägglund            Skultuna                 250-21
E   17  Inge Lundberg            Össjö                    250-21
E   17  Jens Olof Sätterlund     Lidingö                  250-21
E   17  Kjell Pettersson         Västerås                 250-21
E   17  Lars Olsson              Madesjö-Nybro            250-21
E   17  Lennart Boväng           Västerås                 250-21
E   17  Patrik Lindfors          I 19 Boden               250-21
E   17  Per Claesson             Mönsterås                250-21
E   17  Per-Olov Hallin          Bollnäs                  250-21
E   17  Tommy Åberg              Österfärnebo             250-21
E   17  Urban Åberg              Madesjö-Nybro            250-21
E   34  Bengt Sturesson          Christianstad            250-20
E   34  Göran Sivertsen          Skurup                   250-20
E   34  Håkan Sundström          Ale                      250-20
E   34  Lars Hedlund             Västra Ämtervik          250-20
E   34  Leif Hellman             Nyköping                 250-20
E   34  Mats Olofsson            I 19 Boden               250-20
E   34  Matts Hultsved           I 2 Kristinehamn         250-20
E   34  Peder Vahlberg           Ramselefors              250-20
E   34  Peter Nilsson            Östhammar                250-20
E   34  Roger Nilsson            Sölvesborg               250-20
E   34  Roger Strandh            Mariestad                250-20
E   34  Stefan Håkansson         Östersund                250-20
E   34  Urban Johansson          F 21 Luleå               250-20
E   34  Viktor Karlsson          Ålem                     250-20
E   48  Anders Brolund           Arvika                   250-19
E   48  Anders Johansson         Beted                    250-19
E   48  Anders Westerlund        Mörsil                   250-19
E   48  Berit Olsson             Öved-Östraby             250-19
E   48  Henric Nordlöf           Ulvsby                   250-19
E   48  Henry Lindström          I 19 Boden               250-19
E   48  Krister Pettersson       Bastuträsk               250-19
E   48  Lars Göran Lundqvist     Ununge                   250-19
E   48  Lars Lindgren            Fagersta                 250-19
E   48  Rolf Modig               Övertorneå               250-19
E   48  Satu Nilsson             F 21 Luleå               250-19
E   48  Stefan Larsson           Göteborg                 250-19
E   48  Stefan Lundqvist         Ununge                   250-19
E   48  Tommy Isaksson           I 19 Boden               250-19
E   62  Bengt Johansson          Hofors                   250-18
E   62  Björn Johansson          Kvistbro                 250-18
E   62  Jan Nordstrand           Ålem                     250-18
E   62  Jimmy Karlsson           Alvesta                  250-18
E   62  Kaj Miettinen            Landskrona               250-18
E   62  Linda Harling            Ransberg                 250-18
E   62  Magnus Henriksson        Össjö                    250-18
E   62  Magnus Tellander         Växjö                    250-18
E   62  Roger Karlsson           Ljungby                  250-18
E   62  S-O Schönfeldt           Örnsköldsvik             250-18
E   62  Tomas Bengtsson          Levene                   250-18
E   73  Lars Sjöblom             Alvesta                  250-17
E   73  Magnus Andersson         Göteborg                 250-17
E   73  Nicklas Halling          Bälgviken                250-17
E   73  Niklas Broberg           Evertsberg               250-17
E   73  Sture Tibblin            Sthlm Central            250-17
E   78  Conny Wikström           Gefle                    250-16
E   78  Jan-Erik Karlsson        Ramselefors              250-16
E   78  Jonas Sjöberg            Ransberg                 250-16
E   78  Kim Persson              Arvika                   250-16
E   78  Mats Kallin              Moälven/Modo             250-16
E   78  Mats Mattisson           Karlshamn                250-16
E   78  Steve Eklund             Lidingö                  250-16
E   78  Thomas Lindblom          Notviken-Björsby         250-16
E   78  Ulf Ohlsson              Umeå                     250-16
E   87  Bengt Jansson            Söderala                 250-15
E   87  Bert-Ove Fjällström      Gällivare                250-15
E   87  Håkan Pettersson         Hoburg                   250-15
E   87  Marcus Janneson          Falköping                250-15
E   87  Maria Falck              Moälven/Modo             250-15
E   87  Martin Smedenborn        Åker-Länna               250-15
E   87  Martin Sättborn          Trollhättan              250-15
E   87  Mikael Johansson         Grums                    250-15
E   87  Morgan Hellström         Vessingebro              250-15
E   87  Niklas Hultqvist         Madesjö-Nybro            250-15
E   87  Sören Olsson             Umeå                     250-15
E   87  Torbjörn Karlsson        Vrenaorten               250-15
E   87  Ulf Gustavsson           Linköping                250-15
E   100 Anders Karlsson          Gunnarsjö                250-14
E   100 Håkan Sigurdsson         Gammaltorp               250-14
E   100 Mattias Bergström        Falköping                250-14
E   100 Mattias Eriksson         Norrskedika-Forsmark     250-14
E   100 Peter Söderberg          Nässjö                   250-14
E   105 Tore Bjurvén             Lidingö                  250-13
E   106 Christer Tygelmark       Malmö-Lund               250-12
E   106 Helena Jansson           Söderala                 250-12
E   106 Ingemar Karlsson         Christianstad            250-12
E   106 Josefin Olsson           Flundre                  250-12
E   110 Stefan Ahlesved          Ulvsby                   250-11
E   111 Peter Antonsson          Tofta                    249-22
E   112 Anders Andersson         Skyllberg                249-20
E   112 Anders Garcia            Evertsberg               249-20
E   112 Bo Allansson             Stenungsund              249-20
E   112 Mikael Jansson           Ununge                   249-20
E   112 Per Ola Hallén           Järna                    249-20
E   117 Stig-Erik Stéen          Björksta                 249-19
E   118 Björn Pettersson         Madesjö-Nybro            249-18
E   118 Petter Eriksson          Moälven/Modo             249-18
E   120 Jonas Eklund             Fältjägarna              249-17
E   120 Lennart Hedberg          Skyllberg                249-17
E   120 Roger Jansson            Ulvsby                   249-17
E   120 Örjan Bergström          Skyllberg                249-17
E   124 Göran Berggren           Skillingmark             249-16
E   124 Lennart Hult             Skyllberg                249-16
E   124 Magnus Carlsson          Pelarne                  249-16
E   127 Andreas Andersson        Kongahälla               249-15
E   127 Erik Wallberg            Arvika                   249-15
E   127 Håkan Fritz              Landskrona               249-15
E   127 Ingemar Pell             Evertsberg               249-15
E   127 Jennie Lundqvist         Mönsterås                249-15
E   127 Kennet Strand            Mora                     249-15
E   127 Lars Dahlberg            Säfsnäs                  249-15
E   134 Björn Ahlby              Väte                     249-14
E   134 Jan Halling              Södermalm-liljeholmn     249-14
E   134 Jan Pettersson           Österfärnebo             249-14
E   134 Leif Sandberg            Kalix                    249-14
E   134 Marie Arvidsson          Bälgviken                249-14
E   134 Marie Bergemalm          Nässjö                   249-14
E   134 Ronnie Bjuvegård         Sölvesborg               249-14
E   141 Stefan Lydigh            Alvesta                  249-13
E   141 Stefan Runarsson         Norrskedika-Forsmark     249-13
E   143 Håkan Martinsson         Öved-Östraby             249-12
E   143 Ingemar Karlsson         Garphyttan               249-12
E   145 Göran Thörnert           Eksjö garnison           249-10
E   145 Göran Thörnert           I 12 Eksjö               249-10
E   147 Glen Broberg             Evertsberg               248-18
E   148 Anders Ryd               Gällivare                248-17
E   148 Michael Henriksson       Vessingebro              248-17
E   150 Alf Johansson            Oskarström               248-16
E   150 Anders Brandt            Ljusdal                  248-16
E   150 Christer Carlsson        Nyköping                 248-16
E   150 Hans Gustafson           Malung                   248-16
E   150 Lars-Erik Bredenberg     Rimbo-Rånäs              248-16
E   155 Christer Johansson       Grums                    248-15
E   155 Donald Johansson         Ale                      248-15
E   157 Emil Pettersson          Krokek                   248-14
E   157 Per Eriksson             Garphyttan               248-14
E   159 Ingvar Arvidzon          Kävsjö                   248-13
E   160 Mathias Persson          Lesjöfors                248-12
E   160 Thomas Holmlund          Vännäs                   248-12
E   162 Anders Eriksson          Norrskedika-Forsmark     248-11
E   162 Bo Högberg               Höör                     248-11
E   162 Stefan Nilsson           Ale                      248-11
E   162 Tommy Öhman              Råneå                    248-11
E   166 Göte Hult                Södra Gärd               248-10
E   167 Gunilla Widèn            Eslöv                    248-7
E   168 Anders Pettersson        Älmhult                  247-13
E   169 Maria Boström            Kubikenborg              247-11
E   170 Peter Ekvall             Alvesta                  247-10
E   170 Stefan Svensson          Veinge                   247-10
E   172 Sven-Anders Karlsson     Levene                   246-17
E   173 Daniel Jansson           Holmsjö                  246-14
E   174 Göran Jansson            Gimo                     246-13
E   175 Michael Jonsson          Bollnäs                  246-10
E   176 Birgitta Törnblom        Kubikenborg              246-9
E   177 Johan Karlsson           Gunnarsjö                244-6
4   1   Håkan Hertzman           Gullabo                  250-23
4   2   Johan Eriksson           Norrskedika-Forsmark     250-22
4   2   Lars Nordvall            Ramselefors              250-22
4   4   Håkan Persson            Mönsterås                250-21
4   4   Jan-Åke Karlsson         Krokek                   250-21
4   4   Jonny Fritzson           Kinneved                 250-21
4   4   Martin Axelsson          Skede                    250-21
4   4   Thord Jonsson            Hammerdal                250-21
4   9   Bertil Hemmingsson       Mönsterås                250-20
4   9   Claes Gustavsson         Hofors                   250-20
4   9   Daniel Härensten         Gnosjö                   250-20
4   9   Ingvar Karlsson          Dals Ed                  250-20
4   9   Per-Henrik Naumburg      Stockholm Amatör         250-20
4   9   Perry Bergström          Falköping                250-20
4   9   Roy Carlsson             Källsjö                  250-20
4   16  Christian Dahl           Oskarshamn               250-19
4   16  Crister Jonasson         I 20 Umeå                250-19
4   16  Daniel Alukic            Falköping                250-19
4   16  Harry Östling            F 21 Luleå               250-19
4   16  Henrik Hansson           F 21 Luleå               250-19
4   16  Jan Söderlund            Norrskedika-Forsmark     250-19
4   16  Leif Jonasson            Sveg                     250-19
4   16  Lennart Pree             Stockholm Amatör         250-19
4   16  Per Nordh                Älvdalen                 250-19
4   16  Peter Blixt              Eslöv                    250-19
4   26  Anders Malmgren          Virserum                 250-18
4   26  Anders Wahlberg          Gräsgärde                250-18
4   26  Arne Pettersson          Sävsjö                   250-18
4   26  Bo Lindroth              Råneå                    250-18
4   26  Christer Ivarsson        Grums                    250-18
4   26  Jan Olivensjö            Gefle                    250-18
4   26  Jan-Erik Karlsson        Skyllberg                250-18
4   26  Kjell Fridh              Mjölby                   250-18
4   26  Lennart Thelander        Lilla harrie             250-18
4   26  Mats Gustafsson          Morup                    250-18
4   26  Mattias Ohlsson          Olofström                250-18
4   26  Mikael Pettersson        Norrköping               250-18
4   26  Peter Grym               Kuivakangas              250-18
4   26  Rune Andersson           Gunnebo                  250-18
4   26  S O Åberg                Sandviken                250-18
4   26  Sven-Åke Karlsson        Moälven/Modo             250-18
4   26  Tomas Antonsson          Tofta                    250-18
4   26  Tommy Wikström           Strömsund                250-18
4   26  Ulf Gunnarsson           Gullabo                  250-18
4   45  Arne Kohkoinen           S 3 Boden                250-17
4   45  Erik Andersson           Ljusdal                  250-17
4   45  Göran Berkelund          Södertelge               250-17
4   45  Henrik Svegby            Bromma                   250-17
4   45  Jan Höjer                Halmstad-snöstorp        250-17
4   45  Jan Persson              Hyllstofta               250-17
4   45  Kjell Knutsson           Vaksala                  250-17
4   45  Lars Rooth               Bromölla                 250-17
4   45  Lars-Erik Nilsson        Östra Sallerup           250-17
4   45  Lennart Albinsson        Össjö                    250-17
4   45  Lennart Lindbäck         Ale                      250-17
4   45  Stefan Bornholm          Össeby Garn              250-17
4   45  Stefan Jonasson          Hogdal                   250-17
4   45  Thomas Carlsson          Rommehed                 250-17
4   45  Thomas Jansson           Kvistbro                 250-17
4   45  Tommy Persson            Sjösa                    250-17
4   61  Bengt Strand             Fagersta                 250-16
4   61  Emil Skoglund            Arvika                   250-16
4   61  Håkan Johansson          Säffle                   250-16
4   61  Kjell Ivarsson           Flundre                  250-16
4   61  Klas Karlsson            Eksjö garnison           250-16
4   61  Klas Karlsson            I 12 Eksjö               250-16
4   61  Lars Sandström           Ramselefors              250-16
4   61  Lars-Gunnar Gruffman     I 20 Umeå                250-16
4   61  Magnus Eriksson          Björksta                 250-16
4   61  Magnus Larsson           Älekulla                 250-16
4   61  Maria Ålander            Aspa-Gusselby            250-16
4   61  Maritha Söderström       Tulleråsen               250-16
4   61  Niclas Strandberg        Örnsköldsvik             250-16
4   61  Peter Gustafsson         Bromma                   250-16
4   61  Rickard Bergström        Västra Ämtervik          250-16
4   61  Sonny Gustafsson         By                       250-16
4   61  Stefan Karegård          Ununge                   250-16
4   61  Tommy Runarsson          Norrskedika-Forsmark     250-16
4   79  Bertil Antonsson         Säfsnäs                  250-15
4   79  Bertil Johansson         Grimeton                 250-15
4   79  Conny Pettersson         Kalix                    250-15
4   79  Ingvar Nilsson           Fältjägarna              250-15
4   79  Jan Lindsten             Gefle                    250-15
4   79  Jens Nielsen             Kumla                    250-15
4   79  Johan Dahlqvist          Motala                   250-15
4   79  Johnny Karlsson          Lännäs                   250-15
4   79  Niklas Davidsson         Västerås                 250-15
4   79  Pekka Jantunen           Göteborg                 250-15
4   79  Pekka Väänänen           Mariestad                250-15
4   79  Peter Erixon             Mörsil                   250-15
4   79  Roger Andrée             Göteborg                 250-15
4   79  S-O Pettersson           Los                      250-15
4   79  Stefan Wallin            Stenungsund              250-15
4   94  Axel Eriksson            Hagby                    250-14
4   94  Bengt Lundgren           Haraker                  250-14
4   94  Jan Hasselfors           Landvetter               250-14
4   94  Magnus Andersson         Forshälla                250-14
4   94  Roland Berg              Motala                   250-14
4   94  Stefan Thorin            Umeå                     250-14
4   94  Stig Karlsson            Ålem                     250-14
4   94  Tomas Svensson           Sandby-Gårdeby           250-14
4   102 Magnus Rosberg           Norsholm                 250-13
4   102 Michael Normann          I 16 Halmstad            250-13
4   102 Stefan Axelsson          I 12 Eksjö               250-13
4   105 Agnethe Henriksson       Skivarp                  250-12
4   105 Bo Carlsson              Norrköping               250-12
4   105 Erling Norgren           Örnsköldsvik             250-12
4   105 Kenneth Bertilsson       A 3 Kristianstad         250-12
4   105 Sven-Gunnar Ivars        Skultuna                 250-12
4   105 Tero Kuismin             Hofors                   250-12
4   111 Christer Södeliden       Gunnarsjö                250-11
4   111 Lars Augustsson          Sörby-Odensberg          250-11
4   111 Peter Berkelund          Åtvidaberg               250-11
4   111 Ulrika Cronqvist         Alvesta                  250-11
4   115 Gunnar Elfving           Lv 3 Norrtälje           250-10
4   115 Johan Naumburg           Stockholm Amatör         250-10
4   115 Stefan Axelsson          Eksjö garnison           250-10
4   115 Tomas Ottosson           Hagby                    250-10
4   119 Jan Jonsson              Sollebrunn               250-9
4   120 Lennart Dahlberg         Fränsta                  250-8
4   121 Björn Malmström          Solna                    249-22
4   121 Krister Taavoniku        Juoksengi                249-22
4   121 Morgan Karlsson          Ålem                     249-22
4   124 Jan-Ola Olsson           Öved-Östraby             249-21
4   125 Anders Hellmér           Karlsborg                249-20
4   125 Frank Berggren           Bastuträsk               249-20
4   125 Magnus Skogsman          Karlstad                 249-20
4   125 Ronny Larsson            Stånga                   249-20
4   125 Sonny Grandin            Haraker                  249-20
4   125 Stefan Sjöberg           Rättvik                  249-20
4   131 Bo Holmlund              I 20 Umeå                249-19
4   131 Charlotte Karlsson       Dals Ed                  249-19
4   131 Dick Johansson           Rimbo-Rånäs              249-19
4   131 Roger Johannesson        Karlshamn                249-19
4   131 Stefan Ivarson           Åmål                     249-19
4   131 Thomas Ramberg           Morup                    249-19
4   137 Lars Lennartsson         Löderup                  249-18
4   137 Sune Påhls               Rättvik                  249-18
4   137 Sören Andersson          Öregrund-Gräsö           249-18
4   137 Tomas Johannesson        Dals Ed                  249-18
4   141 Hans Nauclér             I 21 Sollefteå           249-17
4   141 Jan-Olof Lampinen        Töre                     249-17
4   141 Magnus Thoreson          Götlunda                 249-17
4   141 Mats Andersson           Orust Östra              249-17
4   141 Mikael Lindqvist         Rimbo-Rånäs              249-17
4   141 Ronny Johansson          Älekulla                 249-17
4   141 Sture Allansson          Stenungsund              249-17
4   141 Sören Jonsson            Barne-Åsaka              249-17
4   149 Alan Kerr                Stamnared                249-16
4   149 Anders Andersson         Hammerdal                249-16
4   149 Henrik Hagelin           Mönsterås                249-16
4   149 Jörgen Krantz            Helsingborg              249-16
4   149 Kenth Persson            Furulund                 249-16
4   149 Lennart Karlsson         Dals Ed                  249-16
4   149 Redsep Alukic            Falköping                249-16
4   149 Stefan Eriksson          Hallsberg                249-16
4   149 Sune Olsson              Andrarum-Brösarp         249-16
4   149 Tony Jansson             Lv 3 Norrtälje           249-16
4   159 Ann Sophie Nilsson       Beted                    249-15
4   159 Lars Tegman              Umeå                     249-15
4   159 Marie-Louise Persson     Ålem                     249-15
4   159 Peter Andersson          Vaksala                  249-15
4   159 Pär Skogsman             Karlstad                 249-15
4   159 Thomas Andersson         Lysekil                  249-15
4   159 Tommy Gustavsson         Ängelholm                249-15
4   159 Yngve Johansson          Lekvattnet               249-15
4   167 Kari Lahti               Ununge                   249-14
4   167 Mari Malmstedt           Åmotfors                 249-14
4   167 Mattias Olsson           Aspö                     249-14
4   167 Ronny Nilsson            Södra Gärd               249-14
4   167 Torsten Karlsson         Vrenaorten               249-14
4   172 Anders Olsson            Sövestad                 249-13
4   172 Bo Karlsson              Dals Ed                  249-13
4   172 Jan E Olsson             Orust Östra              249-13
4   172 Lars Sahlin              Flundre                  249-13
4   172 Linda Strand             Mora                     249-13
4   172 Sofia Engström           Högsby                   249-13
4   172 Tomas Strömberg          Umeå                     249-13
4   172 Ulf Grengby              Göteborg                 249-13
4   172 Åke Harju                Kuivakangas              249-13
4   181 Berndt Steffen           Frötuna-Rådmansö         249-12
4   181 Bjarne Axelsson          Skede                    249-12
4   181 Börje Sjöman             Össeby Garn              249-12
4   181 Hans Ek                  Ununge                   249-12
4   181 Håkan Caspersson         Källsjö                  249-12
4   181 Håkan Rasmussen          Hagby                    249-12
4   181 Kjell Wallin             Fränsta                  249-12
4   181 Lennart Jacobsson        Ramselefors              249-12
4   181 Per Sandberg             Uppsala                  249-12
4   181 Åke Arbrink              Rosersberg               249-12
4   191 Anders Karlsson          Tingsryd                 249-11
4   191 Björn Olsson             Hållnäs                  249-11
4   191 Kai Hellmer              Karlsborg                249-11
4   191 Kjell Hedlund            Vaksala                  249-11
4   191 Magnus Sträng            Arboga                   249-11
4   191 Mats Hållén              Frötuna-Rådmansö         249-11
4   191 Sven Kohkoinen           S 3 Boden                249-11
4   191 Tomas Collin             Bälinge-jumkil           249-11
4   199 Gerd Axelsson            Vikingen                 249-10
4   199 Per Jansson              Solna                    249-10
4   201 Dan Nilsson              Källsjö                  249-9
4   201 Ingvald Månsson          Knislinge                249-9
4   201 Margareta Ottosson       Bromma                   249-9
4   201 Mattias Johansson        Andrarum-Brösarp         249-9
4   205 Anders Wennberg          Anderstorp               249-8
4   206 Ann-Sofie Flodberg       Söderala                 249-7
4   207 Johan Sundström          Bälgviken                248-21
4   208 Gunilla Nilsson          Karlstad                 248-18
4   208 Krister Enwall           Össeby Garn              248-18
4   208 Mari Jonsson             Bälgviken                248-18
4   208 Ove Johansson            Lekvattnet               248-18
4   212 Jan-Olov Nordenberg      Ullånger                 248-17
4   212 Ola Persson              Hyllstofta               248-17
4   214 Cecilia Pettersson       Krokek                   248-16
4   214 Hardy Brännström         Ale                      248-16
4   214 Ingemar Långström        Ramselefors              248-16
4   214 Jerry Andersson          Orust Östra              248-16
4   214 Joakim Carlsson          Kinneved                 248-16
4   214 Kjell Wåhlin             Närtuna-gottröra         248-16
4   214 Lars Ingemarsson         Lidköping                248-16
4   214 Valter Eklund            Lidköping                248-16
4   222 Börje Erlandsson         Vikingen                 248-15
4   222 Tobias Karlsson          Bälgviken                248-15
4   222 Tomas Hammarlund         Närkes Kil               248-15
4   222 Torgny Sjöberg           Strömsund                248-15
4   226 Carina Persson           Hyllstofta               248-14
4   226 Göran Herbertsson        Loshult                  248-14
4   226 Håkan Edberg             Ludvika                  248-14
4   226 Joakim Nordlund          Niemisel                 248-14
4   226 Kjell Folkesson          SYDHALLAND               248-14
4   226 Klas Gustafsson          Bromma                   248-14
4   226 Lasse Oppegaard          Sthlm Central            248-14
4   226 Mikael Blomgren          Dals Ed                  248-14
4   226 Monica Karlsson          Ålem                     248-14
4   226 Morgan Fransson          Skee                     248-14
4   226 Per Ernstson             Stora skedvi             248-14
4   226 Per-Ola Karlsson         Edestad-Hjortberga       248-14
4   226 Peter Lindqvist          Närkes Kil               248-14
4   226 Roger Karlsson           Gällivare                248-14
4   226 Simon Karlsson           Fränsta                  248-14
4   226 Örjan Sjölund            Lit                      248-14
4   242 Agne Andersson           Tanumshede               248-13
4   242 Andreas Jansson          Frösunda                 248-13
4   242 Anneli Wedh              Björksta                 248-13
4   242 Börje Forsberg           Östhammar                248-13
4   242 Ingrid Eriksson          Bromma                   248-13
4   242 Lars Johannesson         Bengtsfors-Steneby       248-13
4   242 Lars Palm                Gefle                    248-13
4   242 Mats Granqvist           Stånga                   248-13
4   242 Mikael Johansson         Sthlms-polisen           248-13
4   242 Mikael Nilsson           Knislinge                248-13
4   242 Niklas Törnqvist         Garphyttan               248-13
4   242 Peter Håll               Rosersberg               248-13
4   242 Rutger Gunnarsson        Skee                     248-13
4   255 Johan Hellqvist          Mjölby                   248-12
4   255 Karl-Erik Emanuelsson    Källsjö                  248-12
4   255 Kenneth Jonsson          Krokek                   248-12
4   255 Kjell A Larsson          Grimeton                 248-12
4   255 Stefan Johansson         Frändefors               248-12
4   255 Tapani Kiiskinen         Hillared                 248-12
4   255 Thomas Thunström         Sjösa                    248-12
4   255 Tommy Åkerström          Niemisel                 248-12
4   263 Bengt-Inge Ländin        Järnsida                 248-11
4   263 Lars Erik Larsson        Morup                    248-11
4   263 Peter Boström            Älvkarleby               248-11
4   263 Sam Bernhadsson          G-F Lönnskog             248-11
4   263 Stefan Isaksson          Malmö-Lund               248-11
4   263 Thomas Stenberg          Anderstorp               248-11
4   269 Jan Inge Svensson        Morup                    248-10
4   269 Karl-Ingmar Johansson    Växjö                    248-10
4   269 Patrik Nilsson           Höör                     248-10
4   269 Rolf Persson             Kverrestad               248-10
4   273 Jörgen Nilsson           Beted                    248-9
4   273 Tonny Johansson          Virserum                 248-9
4   275 Bengt Malmborn           Landskrona               248-8
4   275 Boris Lindberg           S 3 Boden                248-8
4   275 Erik Nörregård           Löderup                  248-8
4   275 Henrik Bergfors          Örnsköldsvik             248-8
4   275 Karl J Jakobsson         Hoburg                   248-8
4   280 Kristoffer Magnusson     Kubikenborg              248-7
4   280 Peter Knoblauch          Björneborg               248-7
4   280 Torsten Nilsson          Glimåkra                 248-7
4   283 Ulrika Hammarlund        Närkes Kil               248-6
4   284 Bengt Palmgren           By                       247-20
4   285 Bengt Lindblad           Boo                      247-17
4   286 Kenneth Hagenstam        Bromma                   247-16
4   286 Martin Johannesson       Älekulla                 247-16
4   286 Mikael Andersson         Grunnebo                 247-16
4   286 P Å Drewsen              Fältjägarna              247-16
4   286 Rolf Lindgren            Turinge                  247-16
4   291 Anders Johansson         Kverrestad               247-15
4   291 Crister Wulff            Veinge                   247-15
4   291 Magnus Brandt            Ljusdal                  247-15
4   294 Hans Olsson              Norsholm                 247-14
4   294 Lennart Wiberg           Ullånger                 247-14
4   294 Linda Hultgren           Skivarp                  247-14
4   297 Anders Falck             Moälven/Modo             247-13
4   297 Conny Eriksson           Gräsgärde                247-13
4   297 Göran Lindgren           Vaksala                  247-13
4   297 Linda Widegren           Munkflohögen             247-13
4   297 Niklas Stolpe            Skillingmark             247-13
4   297 Olle Ernstson            Stora skedvi             247-13
4   303 Claes Jansson            Lännäs                   247-12
4   303 Eva Lott Gustavsson      Ramsberg                 247-12
4   303 Fredrik Fogberger        Hallsberg                247-12
4   303 Jonny Walllberg          Los                      247-12
4   303 Peter U Larsson          Uppsala                  247-12
4   303 Rebecca Fransson         Nyköping                 247-12
4   309 Bo Knoblauch             Björneborg               247-11
4   309 Johan Franzen            Ljusdal                  247-11
4   309 Jörgen Pålsson           Fältjägarna              247-11
4   309 Kent Hjelmström          Göteborg                 247-11
4   309 Lars Persson             Christianstad            247-11
4   309 Per-Anders Ohlsson       Grimeton                 247-11
4   309 Sune Johansson           Älekulla                 247-11
4   309 Tommy Jonsson            Alingsås                 247-11
4   317 Anders Carlsson          Norsholm                 247-10
4   317 Bengt Johansson          Virestad                 247-10
4   317 Daniel Karlsson          Algutsrum                247-10
4   317 Eva Lindgren             Barkåkra-Hjärnarp        247-10
4   317 Helen Lennartsson        Löderup                  247-10
4   317 John Skyttmark           Tulleråsen               247-10
4   317 Jonny Olsson             Hofors                   247-10
4   317 Nebojsa Stanimirowiz     Sthlm Central            247-10
4   317 Robert Carlsson          Trollhättan              247-10
4   317 Stefan Sahlén            Gimo                     247-10
4   317 Ulf Carlsson             Turinge                  247-10
4   328 Anders Högberg           Bälinge-jumkil           247-9
4   328 Gunnar Wallström         Herrestad                247-9
4   328 Ove Åberg                Horndal                  247-9
4   331 Carl-Axel Johansson      Horn-Hycklinge           247-8
4   331 Kenneth Krantz           Helsingborg              247-8
4   331 Patrik Gustavsson        Sävsjö                   247-8
4   331 Pernilla Jonsson         Krokek                   247-8
4   331 Robert Grandell          Bodafors                 247-8
4   336 Sören Axelsson           Skärplinge               247-7
4   336 Torgny Häll              A 1 Linköping            247-7
4   338 Anders Hallin            Söderala                 246-14
4   338 Anders Karlsson          Laxå                     246-14
4   338 Eilert Ernstson          Stora skedvi             246-14
4   338 Kurt Gillström           Törnsfall                246-14
4   338 Mikael Anderte           Järna                    246-14
4   338 Peter Thurn              Bjärnum                  246-14
4   344 Erling Åberg             Pelarne                  246-13
4   344 Håkan Nyberg             Mörsil                   246-13
4   346 Boris Andersson          Madesjö-Nybro            246-12
4   346 Fredrik Andersson        Älekulla                 246-12
4   346 Jörgen Olsson            Gunnarsjö                246-12
4   346 Sune Persson             Södra Gärd               246-12
4   350 Billy Tangsjö            Jönköping                246-11
4   350 Bo Ohlsson               Krokek                   246-11
4   350 Lars Evaldsson           Göteborg                 246-11
4   350 Leif Jakobsson           Solberga                 246-11
4   350 Tomas Karlsson           Harestad                 246-11
4   355 Anders Persson           Gärdslösa                246-10
4   355 Christer Almqvist        Kävsjö                   246-10
4   355 Tor-Björn Dahlbom        Eksjö                    246-10
4   358 Anders Nilsson           Västra Ämtervik          246-9
4   358 Kjell Dahlstedt          Sund                     246-9
4   358 Lennart Andreasson       Landvetter               246-9
4   358 Mikael Blom              Skuttunge-björklinge     246-9
4   358 Mikael Caspersson        Källsjö                  246-9
4   358 Mikael Hansson           Reftele                  246-9
4   364 Leif Gödecke             Närkes Boo               246-8
4   364 Per-Åke Jansson          Bälinge-jumkil           246-8
4   364 Verner Persson           Kverrestad               246-8
4   367 Henrik Sanglén           Fågelfors                246-7
4   367 Lars Henning             Norra Mark               246-7
4   367 Roger Tiensuu            Tingsryd                 246-7
4   370 Daniel Hagström          Roslagsbro-Vätö          245-16
4   371 Lars Bernhardsson        Solberga                 245-15
4   372 Nils Bengtsson           Vessingebro              245-14
4   373 Göran Jernström          Järna                    245-13
4   374 Alf Edin                 Ale                      245-12
4   374 Jonas Ohlsson            Ulvsby                   245-12
4   374 Stellan Larsson          Älekulla                 245-12
4   377 Kjell Jansson            Älvdalen                 245-11
4   377 Lars Andersson           Eslöv                    245-11
4   377 Mikael Eriksson          Törnsfall                245-11
4   380 Astor Larsson            Karlshamn                245-10
4   380 Kjell Karlsson           Närkes Boo               245-10
4   380 Torbjörn Dybvik          Kävsjö                   245-10
4   383 Magnus Sandelin          Mönsterås                245-9
4   383 Tom Åhgren               Turinge                  245-9
4   385 Arto Kankkonen           Gimo                     245-8
4   385 Karl Erik Persson        Glimåkra                 245-8
4   385 Mats Widén               Kumla                    245-8
4   385 Per-Robert Hammarström   Lännäs                   245-8
4   385 Ulf Söderström           Karlstad                 245-8
4   390 Jouko Räsänen            Södertelge               245-7
4   390 Leif Johannesson         Uddevalla                245-7
4   392 Stefan Svedin            Hallsberg                244-15
4   393 Tommy Edquist            Tibro                    244-13
4   394 Conny Sjöberg            Ransberg                 244-11
4   394 Raymond Rosenqvist       Ljungby                  244-11
4   396 Bengt Söderstedt         Reftele                  244-9
4   396 Lars Jansson             Lerum                    244-9
4   396 Sven Sjögren             Ullånger                 244-9
4   399 Christer Pettersson      Viker                    244-8
4   399 Kurt Andersson           Lännäs                   244-8
4   399 Lars Gråberg             Litslena-Grillby         244-8
4   399 Stig Erikson             By                       244-8
4   403 Jan Danielsson           Fågelfors                244-6
4   403 Mikael Andersson         Gamleby                  244-6
4   405 Tommy Westlund           Mariestad                244-5
4   406 Ann-Sofie Nilsson        Anderstorp               244-3
4   407 Mickael Sörensen         Bromölla                 243-18
4   408 Mats Nilsson             Östra Sallerup           243-13
4   409 Sören Sandqvist          Stånga                   243-11
4   410 Göran Sten               Halmstad-snöstorp        243-10
4   410 Gösta Hermansson         Rosersberg               243-10
4   410 Peter Karlsson           Tanumshede               243-10
4   413 Arne Mörk                Tanumshede               243-9
4   414 Daniel Bauer             Össeby Garn              243-8
4   414 Michael Eriksson         Gimo                     243-8
4   416 Leif Herbertsson         Loshult                  243-7
4   417 Bengt Andersson          I 21 Sollefteå           243-6
4   417 Bengt Bengtsson          P 2 Hässleholm           243-6
4   417 Conny Svensson           Bodafors                 243-6
4   420 Bengt Eriksson           Hållnäs                  242-13
4   420 Markus Syrén             Frösunda                 242-13
4   422 Eyvind Fogman            Kiruna                   242-11
4   422 Kjell Lind               Bälinge-jumkil           242-11
4   424 Bengt Grandell           Bodafors                 242-10
4   424 Daniel Olsson            Kverrestad               242-10
4   424 Martin Grosshög          Kongahälla               242-10
4   424 Nils Jönsson             Kverrestad               242-10
4   428 Bengt Myrberg            Uppsala                  242-8
4   428 Bertil Karlsson          Närkes Boo               242-8
4   428 Hans Yngvard             Furulund                 242-8
4   428 Tim Knoblauch            Björneborg               242-8
4   432 Göran Forsling           Hedemora                 242-7
4   433 Lars Andersson           Skt Olof                 242-4
4   434 Göran Törnqvist          Garphyttan               241-12
4   435 Anders Karlsson          Karlstad                 241-9
4   435 Egon Lundvall            Garphyttan               241-9
4   437 Roland Blomå             Rättvik                  241-8
4   438 Esbjörn Svensson         Söderala                 241-7
4   439 Kjell Lindén             Skuttunge-björklinge     241-6
4   439 Sture Håkansson          Tingsryd                 241-6
4   441 Göran Myhrberg           Öregrund-Gräsö           240-7
4   442 Arne Gustafsson          Sävsjö                   240-5
4   443 Lars-Åke Isaksson        Västland                 240-3
4   444 Bernt Mårts              Stora skedvi             239
4   445 Susanne Nilsson          Öregrund-Gräsö           239
4   446 Hans Drugge              Österhaninge             239
4   446 Hans Malmgren            Virserum                 239
4   448 Kurt Lyckner             Harestad                 238
4   449 Tommy Mårtensson         Skt Olof                 238
4   450 Björn Lingvall           Näs                      238
4   451 Per-Anders Pettersson    Bodafors                 238
4   452 Dan Gillgren             Täby-Viggbyholm          237
4   453 Nore Olsson              Karlshamn                237
4   454 Bertil Hagström          Hillared                 235
4   455 Ingemar Lönnövik         Hållnäs                  231
4   456 Dennis Axelsson          Bodafors                 230
4   457 Bror Olsson              Sövde-Blentarp           230
4   457 Martin Jurovaty          Pelarne                  230
4   459 John-Axel Johansson      Forshälla                229
4   460 Christian Nilsson        Aspö                     228
4   461 Leif Karlsson            Kråkshult                227
4   462 Sven Andersson           Västland                 221
4   463 Jan Holgersson           Tingsryd                 218
3   1   Lars Ivarsson            Flundre                  250-24 250-21
3   2   Ove Emanuelsson          Juoksengi                250-24 250-20
3   3   Aimo Pekkala             Örebro                   250-22
3   4   Anders Brodin            Umeå                     250-21
3   5   Jamie Håkansson          Mörrum                   250-20
3   6   Daniel Fernlund          Söderala                 250-19
3   6   Jannika Persson          Evertsberg               250-19
3   6   Maria Jansson            Lidköping                250-19
3   9   Anders Stenman           Järna                    250-18
3   9   Camilla Wåhlin           Närtuna-gottröra         250-18
3   9   Lars Löpare              Juoksengi                250-18
3   9   Per Westergren           Ramselefors              250-18
3   9   Rikard Landén            Tulleråsen               250-18
3   14  Arne Bergström           Härnösand                250-17
3   14  Glenn Hansen             F 21 Luleå               250-17
3   14  Hans Eriksson            Österhaninge             250-17
3   14  Joakim Johansson         Grums                    250-17
3   14  Kjell Johansson          Hofors                   250-17
3   14  Magnus Malmborn          Landskrona               250-17
3   14  Ove Sjögren              Öregrund-Gräsö           250-17
3   14  Rickard Persson          Hagby                    250-17
3   22  Andreas Edin             Ale                      250-16
3   22  Bo Sandberg              Ale                      250-16
3   22  Esbjörn Jansson          Rasbo                    250-16
3   22  John E Larsson           Arvika                   250-16
3   22  Maria Modig              Övertorneå               250-16
3   22  Oskar Nubert             Hagby                    250-16
3   22  Per Forsberg             Moälven/Modo             250-16
3   22  Torgny Lindfors          I 19 Boden               250-16
3   30  Benny Willander          Skurup                   250-15
3   30  Jerry Atterklint         Lidköping                250-15
3   30  Kent Svensson            Tämta                    250-15
3   30  Stefan Salomonsson       Agunnaryd                250-15
3   34  Stefan Kuttiainen        Hammerdal                250-14
3   34  Stefan Törnqvist         Roslagsbro-Vätö          250-14
3   34  Tomas Granlund           Järbo                    250-14
3   34  Torbjörn Nilsson         Helsingborg              250-14
3   38  Conny Lindh              Oskarström               250-13
3   39  Johan Karlsson           Algutsrum                250-12
3   39  Urban Brännström         Umeå                     250-12
3   41  Mikael Sjögren           F 21 Luleå               250-10
3   42  Tom Henriksson           Källsjö                  250-8
3   43  Erik Sigfridsson         Ramselefors              249-19
3   43  Henrik Lundin            Östhammar                249-19
3   45  Fredrik Johansson        Rommehed                 249-18
3   45  Håkan Jylhäkorpi         F 20 Uppsala             249-18
3   47  Anders Källman           Fagersta                 249-17
3   47  Leonard Jansson          Rasbo                    249-17
3   47  Mattias Sandström        Moälven/Modo             249-17
3   47  Mikael Svedberg          Stamnared                249-17
3   47  Stig Lindahl             Frösunda                 249-17
3   52  Ann-Helen Kohkoinen      S 3 Boden                249-16
3   52  Camilla Ustrup           Ålem                     249-16
3   52  Crister Karlsson         Aspa-Gusselby            249-16
3   52  Hans Christensen         Lilla harrie             249-16
3   52  Roger Johansson          Rönnskär                 249-16
3   52  Thomas Johansson         Malmköping-Dunker        249-16
3   58  Göte Eriksson            Anundsjö                 249-15
3   58  Håkan Bengtsson          Gullabo                  249-15
3   58  Håkan Gunnarfeldt        Töre                     249-15
3   58  Joakim Gustavsson        Kinneved                 249-15
3   58  Jörgen Helgersson        Gärdslösa                249-15
3   58  Lennart Jansson          Norra Film-Vigelsbo      249-15
3   58  Åsa Edvinsson            Östhammar                249-15
3   65  Erik Gustavsson          Hagby                    249-14
3   65  Joakim Jarheden          Linköping                249-14
3   65  Lars-Åke Johannesson     P 2 Hässleholm           249-14
3   65  Olle Wester              Valdemarsvik             249-14
3   69  Göran Carlsson           Rommehed                 249-13
3   69  Håkan Beijer             Gunnebo                  249-13
3   69  Lennart Thorén           Åsele                    249-13
3   69  Nils Moberg              Bobygden                 249-13
3   69  Per Eriksson             Andrarum-Brösarp         249-13
3   69  Stefan Lundberg          Vrenaorten               249-13
3   75  Anna Norén               Boo                      249-12
3   75  Glenn Östman             Upplands Väsby           249-12
3   75  Göran Hermansson         Marsfjäll                249-12
3   75  Görre Jansson            Vaksala                  249-12
3   75  Kjell Lundgren           Sävar                    249-12
3   75  Michael Gannetoft        Öved-Östraby             249-12
3   75  Thomas Åkesson           Lomma                    249-12
3   82  Fredrik Jonsson          Fältjägarna              249-11
3   82  Glenn Karlsson           Skee                     249-11
3   82  Lennart Lindqvist        Närtuna-gottröra         249-11
3   82  Sören Landström          Notviken-Björsby         249-11
3   82  Ulf Pettersson           Örebro                   249-11
3   87  Mats Eriksson            Kälarne                  249-10
3   87  Per-Axel Jacobsson       Roslagsbro-Vätö          249-10
3   87  Sven Berglund            Sävar                    249-10
3   90  Ulf Lindén               Trosa-Vagnhärad          249-9
3   91  Kjell Adielsson          Mönsterås                248-20
3   92  K-G Johansson            Stamnared                248-19
3   93  Klas Eklund              Malmberget-Kos           248-18
3   94  Peter Lindström          Umeå                     248-17
3   95  Björn Nordberg           Notviken-Björsby         248-16
3   95  Mats Persson             Malmö-Lund               248-16
3   97  Christer Jansson         Rasbo                    248-15
3   97  Dick Edman               Dals Ed                  248-15
3   97  Ove Rajala               Notviken-Björsby         248-15
3   100 Anders Qvist             Ånimskog                 248-14
3   100 Andreas Antonsson        Tofta                    248-14
3   100 Dennis Sundqvist         Piteå                    248-14
3   100 Fredrik Öjhammar         Skellefteå               248-14
3   100 Jan Strand               Össjö                    248-14
3   100 Kjell Bodin              Ramsta                   248-14
3   100 Mats Norberg             Ljusnedal                248-14
3   100 Reine Olsson             Nyed                     248-14
3   100 Åke Edvall               Wifstavarf               248-14
3   109 Anna Ramberg             Solberga                 248-13
3   109 Bo Nilsson               Gillberga-Lista          248-13
3   109 Claes Sannestål          Östad                    248-13
3   109 Krister Thoresson        Hallsberg                248-13
3   109 Lars Engman              Kristianopel             248-13
3   109 Martin Karlsson          Mora                     248-13
3   109 Mikael Nilsson           Anundsjö                 248-13
3   109 Niclas Karlsson          Herrestad                248-13
3   109 Niklas Hallberg          Bromma                   248-13
3   109 Roger Blombäck           Karlsborgsverken         248-13
3   109 Stefan Smedberg          Åkerby                   248-13
3   109 Sven-Erik Persson        Södertelge               248-13
3   109 Ulrik Lager              Bengtsfors-Steneby       248-13
3   122 Carina Jansson           Gimo                     248-12
3   122 Dennis Gustafsson        Mälaröarna               248-12
3   124 Claes-Åke Olsson         Nyköping                 248-11
3   124 Jennie Nenonen           Olofström                248-11
3   124 Mats Lindberg            Turinge                  248-11
3   124 Niklas Lind              Hallsberg                248-11
3   124 Pelle Larsson            Frändefors               248-11
3   124 Rickard Arnstein         Åker-Länna               248-11
3   130 Andreas Blomander        Bellö                    248-10
3   130 Göran Wikström           Persön                   248-10
3   130 Henrik Persson           Hagby                    248-10
3   130 Johanna Olsson           Flundre                  248-10
3   130 Leif Gustavsson          Sörby-Odensberg          248-10
3   130 Peter Karlsson           Glanshammar              248-10
3   136 Kent Isaksson            S 3 Boden                248-9
3   136 Magnus Björk             Löderup                  248-9
3   138 Ingvald Harrysson        Kristianopel             248-8
3   138 Krister Arvidsson        Skuttunge-björklinge     248-8
3   138 Seth Blomdahl            Roslagsbro-Vätö          248-8
3   138 Sune Eriksson            Hagby                    248-8
3   142 Erik Flodin              Forsa                    248-7
3   142 Harald Henriksson        Hallsberg                248-7
3   144 Tage Puranen             Övertorneå               248-6
3   145 Malin Thelander          Lilla harrie             248-5
3   146 Anders Höglind           Ålem                     247-18
3   147 Ola Lundqvist            Roslagsbro-Vätö          247-17
3   148 Göran Carlsson           Fränsta                  247-16
3   148 N-H Gabrielsson          Lima                     247-16
3   150 Bror Johansson           Lillsjön                 247-15
3   150 Håkan Borg               Vadstena                 247-15
3   150 Sture Nilsson            Piteå                    247-15
3   153 Claes Samuelsson         Kinneved                 247-14
3   153 Emil Edin                Österfärnebo             247-14
3   153 Jan Olesson              Arboga                   247-14
3   153 Magnus Halldin           Göteborg                 247-14
3   157 Claes Carlsson           Gullabo                  247-13
3   157 Johan Forsell            Turinge                  247-13
3   157 Magnus Oskarsson         Högsby                   247-13
3   157 Nicklas Olsson           Sövestad                 247-13
3   157 Rauno Murso              Skövde                   247-13
3   157 Stig Emilsson            Bjurholm-Balsjö          247-13
3   163 Anita Kristiansen        Lekvattnet               247-12
3   163 Jan Norberg              Hallsberg                247-12
3   163 Johan Andersson          Löderup                  247-12
3   163 Leif Svensson            Nyed                     247-12
3   163 Mattias Pettersson       Åkerby                   247-12
3   163 Per Johansson            Alingsås                 247-12
3   163 Per Jönsson              Höör                     247-12
3   163 Roger Berggren           Rundvik                  247-12
3   171 Bengt Råsander           Hjulsbro                 247-11
3   171 Bernt Hellström          Gärdslösa                247-11
3   171 Lars-Ove Olsson          Stenungsund              247-11
3   171 Magnus Embretsen         Ljusdal                  247-11
3   171 Magnus Johansson         Rommehed                 247-11
3   171 Magnus Johansson         By                       247-11
3   171 Mikael Nilsson           Lesjöfors                247-11
3   171 Stig Määttä              Vittangi                 247-11
3   171 Teddy Johansson          Rimbo-Rånäs              247-11
3   180 Anette Dahlenius         Trosa-Vagnhärad          247-10
3   180 Mikael Henriksson        Nja luleå                247-10
3   180 Staffan Filipsson        Vilhelmina               247-10
3   180 Thomas Eriksson          Piteå                    247-10
3   180 Ulrika Arvidsson         Bälgviken                247-10
3   185 Jan Hultman              Skillingmark             247-9
3   186 Göran Larsson            Lomma                    247-7
3   186 Göran Norgren            Hedemora                 247-7
3   186 Lars Widén               Hagby                    247-7
3   186 Torbjörn Nordberg        Sveg                     247-7
3   190 Sven Jönsson             Sövde-Blentarp           246-16
3   191 Ingemar Ivarsson         Lysekil                  246-15
3   192 Henry Häggström          Rundvik                  246-14
3   193 Anders Andersson         Gammaltorp               246-13
3   193 Bo Tengblad              Uppsala                  246-13
3   195 Anders Ryding            Skultuna                 246-12
3   195 Leif Gabrielsson         Lit                      246-12
3   195 Leif Källgård            Mariestad                246-12
3   195 Mats Pettersson          Östra Sallerup           246-12
3   195 Per Lang                 Sundsvall                246-12
3   200 Alf Nilsson              Marsfjäll                246-11
3   200 Anders Wieslander        Hedemora                 246-11
3   200 Henrik Svensson          Tämta                    246-11
3   200 Henrik Tengblad          Uppsala                  246-11
3   200 Jörgen Luening           Roslagsbro-Vätö          246-11
3   200 Lena Lindell             Andrarum-Brösarp         246-11
3   200 Markko Viitala           Skövde                   246-11
3   200 Tobias Landström         Åmål                     246-11
3   200 Torbjörn Gustavsson      Fågelfors                246-11
3   209 Anders Arketeg           Kristinehamn             246-10
3   209 Elisabet Jonsson         Marsfjäll                246-10
3   209 Henrik Roslund           Sthlms-polisen           246-10
3   209 Johnas Arvidsson         Vilshultsorten           246-10
3   209 Kjell Hellbom            Upplands Väsby           246-10
3   209 Mikael Öhrn              Kvistbro                 246-10
3   209 Olle Steiner             Fuxerna                  246-10
3   209 Olle Thenander           Rasbo                    246-10
3   209 Patrik Lindman           Lit                      246-10
3   209 Urban Eklund             Bälinge-jumkil           246-10
3   219 Anders Ek                Virserum                 246-9
3   219 Anders Magnusson         Ålem                     246-9
3   219 Berndt Andersson         Lunda                    246-9
3   219 Jan-Olov Edling          Norra Film-Vigelsbo      246-9
3   219 Karl Anders Lehto        Niemis                   246-9
3   219 Lars Matson              Göteborg                 246-9
3   219 Lennart Leo Olsson       Lysekil                  246-9
3   219 Mats Gunnarson           Gullabo                  246-9
3   219 Tommy Jågas              Evertsberg               246-9
3   219 Torgny Johansson         Hagby                    246-9
3   229 Emil Salomonsson         Lit                      246-8
3   229 Gunnar Strömmer          Gimo                     246-8
3   229 Jorma Soikkeli           Ljusnarsberg             246-8
3   229 Leif Wallin              Stenungsund              246-8
3   229 Martin Nilsson           Delsbo-Bjuråker          246-8
3   229 Mikael Hultén            Hillared                 246-8
3   229 Torbjörn Långström       Ramselefors              246-8
3   229 Volter Stackelberg       Överum                   246-8
3   237 Christer Fors            Pello                    246-7
3   238 Johan Ström-Bohrén       Levene                   246-6
3   239 Margareta Gustavsson     Wifstavarf               245-15
3   239 Sune Kronström           Stockarydsorten          245-15
3   241 Göran Pettersson         Valdemarsvik             245-14
3   241 Rolf Nordqvist           Järbo                    245-14
3   241 Torbjörn Edlund          Öregrund-Gräsö           245-14
3   244 Mikael Evertsson         Gunnarsjö                245-13
3   244 Patrik Andersson         Bromölla                 245-13
3   246 John Johansson           Frösunda                 245-12
3   247 Anders Hasselgren        Trosa-Vagnhärad          245-11
3   247 Anders Åkerlund          Järbo                    245-11
3   247 Asbjörn Andersen         Karlshamn                245-11
3   247 Tomas Edman              Bellö                    245-11
3   251 Björn Stenberg           Skultuna                 245-10
3   251 Denny Johansson          Rönnskär                 245-10
3   251 Gunder Häggström         Rundvik                  245-10
3   251 Jan-E Olsson             Sövestad                 245-10
3   251 Leif Lund                Kälarne                  245-10
3   251 Malte Edling             Söderala                 245-10
3   251 Tony Lövgren             Åmotfors                 245-10
3   258 Eva Sjöberg              Hässelby                 245-9
3   258 Fredrik Enbom            Nyköping                 245-9
3   258 Leif Hedlund             Surahammar               245-9
3   258 Ove Andersson            Hemsjö                   245-9
3   258 Per Göthe                Linköping                245-9
3   258 Peter Fors               Kuivakangas              245-9
3   258 Sten Johansson           Tulleråsen               245-9
3   258 Tommy Andersson          Norrköping               245-9
3   258 Torbjörn Fogberger       Hallsberg                245-9
3   258 Urban Axelsson           Ragunda                  245-9
3   268 Allan Nordgren           Umeå                     245-8
3   268 Dan Wetter               Arboga                   245-8
3   268 Ingvar Danielsson        Hede O                   245-8
3   268 Kjell Sjöberg            Dala Järna               245-8
3   268 Mattias Mattsson         Hofors                   245-8
3   268 Sten Sollenberg          Litslena-Grillby         245-8
3   268 Tomas Johansson          Lekvattnet               245-8
3   275 Karl-Martin Jurovaty     Pelarne                  245-7
3   275 Leif Andersson           Nyed                     245-7
3   275 Patrik Hedkvist          By                       245-7
3   275 Roland Svensson          Mora                     245-7
3   279 Britt-Inger Garsäter     Herrestad                245-6
3   279 Kari Åkerman             Grythyttan               245-6
3   279 Leif Johansson           Lysekil                  245-6
3   279 Tommy Lundqvist          Trosa-Vagnhärad          245-6
3   279 Åsa Weidenstolpe         Dala Järna               245-6
3   284 Inger Nilsson            Lesjöfors                245-5
3   285 Anders Faxbrink          Hammerdal                245-3
3   286 Susanne Norgren          Ramsberg                 244-14
3   287 Conny Storm              Rommehed                 244-11
3   287 Egon Erlandsson          Barkåkra-Hjärnarp        244-11
3   287 Staffan Harling          Ransberg                 244-11
3   290 Risto Matinlompolo       Vittangi                 244-10
3   290 Rolf Langvall            Järna                    244-10
3   292 Birger Hägglund          Kristinehamn             244-9
3   292 Göran Carlsson           Österfärnebo             244-9
3   292 Hans Rengren             Bälinge-jumkil           244-9
3   292 Kent Westman             Säfsnäs                  244-9
3   296 Ebbe Wikman              Tullus                   244-8
3   296 Jan Helander             I 21 Sollefteå           244-8
3   296 Lolo Ramsing             Örgryte                  244-8
3   296 Sven Samuelsson          Löberöd                  244-8
3   300 Bo Andersson             Södra Gärd               244-7
3   300 Eva-Lena Lengqvist       Mönsterås                244-7
3   302 Anders Dahlberg          Säfsnäs                  244-6
3   302 Anders Granlund          Järbo                    244-6
3   302 Robert Carlsson          Levene                   244-6
3   302 Tomas Bernander          Värö                     244-6
3   306 Bertil Tapani            Kuivakangas              244-5
3   306 Conny Melander           Töre                     244-5
3   306 Joacim Fransson          Anderstorp               244-5
3   309 Petri Kuivila            Gällivare                243-14
3   310 Fredrik Forsberg         Ransberg                 243-13
3   310 Lars-Håkan Andersson     Alingsås                 243-13
3   312 Georg Pettersson         Grythyttan               243-12
3   313 Hans Karlsson            Närkes Kil               243-11
3   313 Jonny Lindborg           Tibro                    243-11
3   313 Karl-Erik Johansson      Karlsborgsverken         243-11
3   316 Christian Larsson        A 1 Linköping            243-10
3   316 Lars Berken              Täby-Viggbyholm          243-10
3   318 Anders Gunnarsson        Värö                     243-9
3   318 Bertil Björnsson         Loshult                  243-9
3   318 Per-O Hallquist          Sövestad                 243-9
3   318 Reino Andersson          Skyllberg                243-9
3   318 Ulf Berg                 Hässelby                 243-9
3   323 Hans Karlsson            Laisvall                 243-8
3   323 Magnus Tunared           Levene                   243-8
3   323 Mattias Lilja            Sollentuna               243-8
3   323 Stefan Gustavsson        Sörby-Odensberg          243-8
3   327 Kjell Söderqvist         Sund                     243-7
3   328 Håkan Magnusson          Kubikenborg              243-6
3   328 Martin Andersson         Löderup                  243-6
3   328 Roland Ekström           Hangelösa-Lundsbrunn     243-6
3   328 Våge Richardsson         Kråkshult                243-6
3   332 Fredrik Henriksson       Össjö                    243-4
3   333 Björn Larsson            Hyllstofta               242-14
3   334 Lennart Persson          Tulleråsen               242-13
3   335 Anders Håkansson         Holmsjö                  242-11
3   335 Håkan Olofsson           Gärdslösa                242-11
3   335 Richard Richardsson      Undersåker               242-11
3   335 Rune Bäckman             Skultuna                 242-11
3   339 Emilia Andersson         Österfärnebo             242-10
3   339 Gunnar Sundelin          Niemis                   242-10
3   339 Torbjörn Karlsson        Skyllberg                242-10
3   342 Bo Karnstedt             Öja-Västermo             242-9
3   342 Christer Nilsson         Överum                   242-9
3   342 Gunnar Johansson         Gärdslösa                242-9
3   342 Ola Jönsson              Kverrestad               242-9
3   342 Olavi Alanen             Sveg                     242-9
3   342 Pär Jonsson              Hammerdal                242-9
3   348 Alf Isberg               Hogdal                   242-8
3   348 Alf Peterson             Glanshammar              242-8
3   350 Christer Pettersson      Gullabo                  242-7
3   351 Magnus Karlsson          Orust Östra              242-4
3   352 Bo Juhl                  Nyed                     241-13
3   353 Lars Sjöberg             Råneå                    241-12
3   354 Börje Johansson          Borensberg               241-10
3   354 Frågetecken Skytt        Kråkshult                241-10
3   356 Lars Hedberg             Vaksala                  241-9
3   356 Sven-Erik Rådlund        Ljusdal                  241-9
3   358 Bengt Jonsson            Närtuna-gottröra         241-8
3   358 Desirée Farneborn        Vrenaorten               241-8
3   358 Fredrik Blomgren         Gamleby                  241-8
3   358 Jerry Davidsson          Västerås                 241-8
3   358 Patrik Nilsson           Gunnarsjö                241-8
3   363 Helge Potila             Degerfors                241-7
3   363 Johan Alm                Väte                     241-7
3   363 Ola Nilsson              Knislinge                241-7
3   366 Christian Hansen         Mariestad                241-6
3   366 Fredrik Noro             Bromma                   241-6
3   366 Ingemar Nilsson          Frändefors               241-6
3   369 Conny Torp               Säffle                   241-5
3   369 Joakim Adamsson          Flisby                   241-5
3   369 Mårten Hansén            Hoburg                   241-5
3   372 Karl-Otto Hörberg        Älvkarleby               240-12
3   373 Jan Hansson              Furulund                 240-9
3   373 Jan Kron                 Kongahälla               240-9
3   373 Uno Johansson            Lekvattnet               240-9
3   376 Gunilla Langwall         Järna                    240-8
3   376 Inga Nilsson             Åmotfors                 240-8
3   378 Jan-Erik Johansson       Åsele                    240-7
3   378 Lena Fredriksson         Sövestad                 240-7
3   378 Ronald Hult              Hede O                   240-7
3   381 Torgny Westrin           Örebro                   240-6
3   382 Karl Magnus Eriksson     Lekvattnet               240-5
3   382 Tony Köhrsen             Kverrestad               240-5
3   384 Kaj Olsson               Östra Sallerup           240-4
3   384 Karl-Börje Svensson      Virestad                 240-4
3   384 Roger Persson            Dala Järna               240-4
3   384 Roland Johansson         Lillsjön                 240-4
3   388 Hans Sjöblom             Bobygden                 240-3
3   389 Peter Andersson          Gullbergs Härad          240-2
3   390 Göran Ettestam           Boo                      239
3   391 Lars Ottosson            Grums                    239
3   391 Mattias Johansson        By                       239
3   393 Gert-Inge Persson        Tollarp                  239
3   393 Seppo Raatikainen        Laxå                     239
3   395 Evert Hagström           Anundsjö                 239
3   395 Håkan Evertsson          Barne-Åsaka              239
3   395 Jan Hermansson           Bellö                    239
3   395 Mats Karlsson            Hagby                    239
3   395 Sven-Olof Byström        Sandviken                239
3   400 Lasse Ericsson           Väse Ölme                239
3   400 Mats Magnusson           Ålem                     239
3   400 Sven Erik Fager          Edane                    239
3   403 Nils Wallmark            Ånäset                   239
3   403 Per Nilsson              Edane                    239
3   405 Ingvar Eriksson          Degerfors                239
3   406 Carl-Johan Lennartsson   Löderup                  239
3   407 Jonas Nilsson            Össjö                    238
3   408 Anders Edvardsson        Törnsfall                238
3   408 Mats Bodèn               Bollsta                  238
3   408 Patrick Swahn            Lomma                    238
3   411 Ingemar Högdahl          Tämta                    238
3   412 Lars-Erik Mårtensson     Kverrestad               238
3   412 Magnus Öhrn              Kvistbro                 238
3   414 Nils-Erik Hansson        Järbo                    237
3   415 Kristian Tillman         Dala Järna               237
3   416 Kjell Öberg              Karlsbäck                237
3   417 Jonny Andersson          Sävsjö                   237
3   417 Kristian Broman          Sandviken                237
3   419 Kalevi Jatko             Vittangi                 237
3   420 Johan Pahlbäck           Ljusdal                  237
3   420 Sven-Erik Larsson        Åkerby                   237
3   422 Gert Bengtsson           Källsjö                  237
3   423 Anders Jakobsson         Lekvattnet               236
3   424 Magnus Karlsson          Närkes Boo               236
3   424 Ulf Sjöberg              Dala Järna               236
3   426 Jörgen Svahn             Aspö                     236
3   426 Sven-Erik Nilsson        Lomma                    236
3   428 Johnny Nilsson           Eslöv                    236
3   428 Per Svensson             Törnsfall                236
3   428 Sofia Törnqvist          Garphyttan               236
3   431 Joel Hermansson          Marsfjäll                236
3   431 Kjell Öst                Sörby-Odensberg          236
3   433 Margareta Nörregård      Löderup                  235
3   434 Clas-Bertil Classon      Värö                     235
3   434 Jan-Erik Borglund        Vilshultsorten           235
3   434 Johan Karlsson           Orust Östra              235
3   437 Micael Jacobsson         Näs                      235
3   438 Björn Gyllander          Kälarne                  235
3   438 Göran Jansson            Vaksala                  235
3   440 Conny Olofsson           Marsfjäll                234
3   441 Martin Eriksson          Dörby                    234
3   441 Tommy Wahlström          Sjösa                    234
3   443 Kent Edefuhr             Järna                    234
3   444 Kenneth Folkesson        SYDHALLAND               234
3   445 Sven-Erik Brodin         Åkerby                   234
3   446 Martin Gustavsson        Fågelfors                234
3   446 Per Thorstensson         Kinnekulle               234
3   448 Göran Henriksson         Hagfors                  233
3   449 Pär-Erik Andersson       Grythyttan               233
3   450 Bernt-Åke Jacobsson      Stigen                   233
3   451 Mikael Ströman           Edestad-Hjortberga       232
3   452 Rolf Tinderfjäll         Lokrume                  232
3   453 Lars Klang               Dala Järna               232
3   454 Henrik Trulsson          Loshult                  231
3   455 Joakim Håkansson         Tingsryd                 231
3   455 Sven-Erik Johansson      Kverrestad               231
3   457 Roy Gunnarsson           Skee                     230
3   458 Göran Poucette           Landvetter               229
3   458 Veijo Berglund           Frändefors               229
3   460 Kent Kivimäki            Göteborg                 228
3   461 Björn Svensson           Urshult                  228
3   462 Sten O Olofsson          Wifstavarf               226
3   463 Karl-Ivar Johansson      Motala                   226
3   464 Joacim Andersson         Bolmsö                   225
3   465 Lars-Göran Eriksson      Borås                    225
3   466 Alf Axelsson             Bellö                    224
3   466 Lars-Inge Lundell        Bellö                    224
3   468 Göran Davidsson          Fjärås                   223
3   468 Ingemar Olsson           Närkes Boo               223
3   470 Jan Erik Persson         Bolmsö                   221
3   471 Robert Ek                Kalix                    220
3   472 Bertil Jönsson           Tollarp                  219
3   473 Jan-Erik Segerholm       Norsholm                 212
3   474 Claes-Göran Petersson    Bolmsö                   203
2   1   Erik Boman               Nyköping                 250-22
2   2   Bengt Johannesson        Bengtsfors-Steneby       250-21
2   2   Madeleine Willberg       Flundre                  250-21
2   2   Maria Jansson            Ununge                   250-21
2   2   Mattias Hägg             Råneå                    250-21
2   6   Harry Åhlberg            Sthlm Central            250-19
2   7   Daniel Petersson         Mönsterås                250-17
2   7   Joakim Wolfram           Öja-Västermo             250-17
2   9   John-Erik Sund           Sävar                    250-16
2   9   Olle Berntsson           Sölvesborg               250-16
2   11  Lars Möllsten            Umeå                     250-15
2   11  Mats Englund             Ramsberg                 250-15
2   13  Marcus Jonsson           Karlstad                 250-14
2   14  Bo Nilsson               Sandby-Gårdeby           250-10
2   15  Pether Camitz            Örgryte                  250-8
2   16  Niklas Modig             Övertorneå               249-22
2   17  Krister Karlsson         Råneå                    249-18
2   17  Victor Magnusson         Fagersta                 249-18
2   19  Niklas Nyreröd           Haraker                  249-17
2   19  Nina Eggesten            Lycksele                 249-17
2   21  Andreas Nilsson          Gillberga-Lista          249-15
2   21  Andreas Norberg          Karlsbäck                249-15
2   21  Tomas Johansson          Alingsås                 249-15
2   24  Mattias Nordin           Örebro                   249-14
2   24  Rebecka Sundling         I 16 Halmstad            249-14
2   24  Stefan Ericsson          Julita                   249-14
2   24  Tore Björnfot            Svanstein                249-14
2   28  Leif Jonsson             Bromma                   249-13
2   28  Tomas Svedberg           Toltorp                  249-13
2   30  Henrik Solming           Luleå                    249-12
2   30  Thomas Lindberg          Haraker                  249-12
2   32  Glenn Berndtsson         Stenungsund              249-11
2   33  Mikael Karlsson          Ramsberg                 249-10
2   33  Per-Erik Ögren           Vännäs                   249-10
2   33  Viola Andersson          Gullbergs Härad          249-10
2   36  Magnus Karlsson          Öja-Västermo             249-6
2   37  Magnus Faxbrink          Hammerdal                248-16
2   37  Thomas Nordström         Kiruna                   248-16
2   39  Börje Lasu               Vittangi                 248-15
2   39  Hans Lunér               Sollentuna               248-15
2   39  Magnus Gerhardsson       Kvistbro                 248-15
2   42  Ann-Christin Svahn       Kinneved                 248-14
2   42  Jan-Åke Pettersson       Ale                      248-14
2   44  Tommy Odelström          Rasbo                    248-13
2   45  Kenneth Gustavsson       Hedenäset                248-12
2   45  Kent Sandström           Ersmark                  248-12
2   45  Nicklas Westerberg       Svanstein                248-12
2   48  Henrik Johansson         Gärdslösa                248-11
2   48  John-Erik Jansson        Söderala                 248-11
2   48  Kurt Halvarsson          Tullus                   248-11
2   48  Lotta Urhammar           Boo                      248-11
2   52  Fredrik Gustavsson       Sthlm Central            248-10
2   52  J-E Nilsson              F 21 Luleå               248-10
2   52  Oskar Engström           Högsby                   248-10
2   52  Per Olsson               Ragunda                  248-10
2   56  Anncharlotte Jurovaty    Pelarne                  248-7
2   57  Risto Keckman            Upplands Väsby           248-5
2   58  Sandra Werme             Karlstad                 247-16
2   58  Sven-Erik Sigurdsson     Gammaltorp               247-16
2   60  Henrik Ahrenius          Haraker                  247-14
2   60  Kalle Odelström          Rasbo                    247-14
2   60  Mattias Lindberg         Lycksele                 247-14
2   63  Christer Flinkfeldt      Arjeplog                 247-13
2   63  Claes Brauer             P 2 Hässleholm           247-13
2   63  Jenny Lidström           Östad                    247-13
2   63  Taisto Ronkainen         Upplands Väsby           247-13
2   63  Timo Mielonen            Olofström                247-13
2   68  Per Perjos               Malung                   247-12
2   69  Christian Johansson      Rundvik                  247-11
2   69  Jörgen Johansson         Trosa-Vagnhärad          247-11
2   69  Markus Göransson         Sörby-Odensberg          247-11
2   69  Rasmus Axelsson          Fjärås                   247-11
2   73  Fredrik Forsell          Täby-Viggbyholm          247-10
2   73  Juha Koponen             Dannemora-Österby        247-10
2   73  Magnus Gustafsson        Åsele                    247-10
2   76  Fredrik Lindbom          Lunda                    247-9
2   76  Jonny Holmlander         Gällivare                247-9
2   76  Mikael Olsson            Stockarydsorten          247-9
2   79  Håkan Jonsson            Hagby                    247-8
2   79  Marina Wennström         Bälinge-jumkil           247-8
2   79  Per-Erik Eriksson        Bobygden                 247-8
2   82  Sören Eklund             Julita                   247-6
2   82  Åsa Andersson            Norrköping               247-6
2   84  Susanne Stjernfeldt      Östra Sallerup           246-16
2   85  Patrik Faxbrink          Hammerdal                246-14
2   85  Rickard Johansson        Fågelfors                246-14
2   87  David Karlsson           Bastuträsk               246-13
2   87  Mikaela Eklund           Lidingö                  246-13
2   87  Tomas Lindvall           Löberöd                  246-13
2   87  Tor Ernstson             Stora skedvi             246-13
2   91  Jan Malmberg             Hofors                   246-12
2   92  Leif Andersson           Kvistbro                 246-11
2   93  Fredrik Erlandsson       Barkåkra-Hjärnarp        246-10
2   93  Gustav Bengtsson         Örgryte                  246-10
2   93  Jonny Öhrlund            Ununge                   246-10
2   93  P-A Löfving              Malexander-Boxholm       246-10
2   93  Peter Urhammar           Boo                      246-10
2   98  Bjarne Ljungfalk         Grimeton                 246-9
2   98  Mikael Lundström         Flarken                  246-9
2   98  Robert Engström          Niemisel                 246-9
2   101 Anders Rahm              Essunga                  246-8
2   101 John Lestander           Arjeplog                 246-8
2   101 Martin Slåtterman        Hallsberg                246-8
2   101 Per Karlsson             Vist-Vårdnäs             246-8
2   101 Stefan Johansson         Lysekil                  246-8
2   101 Sven-Olof Eriksson       Norra Film-Vigelsbo      246-8
2   107 Anders Nordin            Julita                   246-6
2   107 Henrik Andrén            Grums                    246-6
2   107 Torvald Sikström         Rundvik                  246-6
2   110 Lars Sinclair            Örebro                   245-12
2   111 Jonny Bygdeman           Stockholm Amatör         245-10
2   111 Åsa Gillberg             Glanshammar              245-10
2   113 Peter Svensson           Barne-Åsaka              245-9
2   114 Håkan Pettersson         Laxå                     245-8
2   115 Hans Burman              Nja luleå                245-7
2   115 Johan Tangsjö            Jönköping                245-7
2   115 Staffan Olsson           Hagby                    245-7
2   115 Ulf Persson              Anderstorp               245-7
2   119 Patrik Eriksson          Hässelby                 245-4
2   120 Lennarth Engström        Högsby                   244-13
2   121 Fredrik Normann          I 16 Halmstad            244-11
2   121 Mats Wallberg            Arvika                   244-11
2   123 Jenifer Andersson        Ramsberg                 244-10
2   123 Thomas Persson           Järbo                    244-10
2   125 Bengt Olsson             Björneborg               244-9
2   125 Herbert Westerberg       Nja luleå                244-9
2   125 Kennth Zetterlund        Kinnekulle               244-9
2   125 Lars Åberg               Närtuna-gottröra         244-9
2   125 Mikael Johansson         G-F Lönnskog             244-9
2   125 Roland Åsberg            Delsbo-Bjuråker          244-9
2   125 Sune Norberg             Ljusnedal                244-9
2   132 Peder Sandow             Lycksele                 244-8
2   132 Thomas Persson           Vaksala                  244-8
2   134 Bo Persson               Andrarum-Brösarp         244-7
2   134 Bonnie Algebäck          Barne-Åsaka              244-7
2   136 Cristian Sannestål       Östad                    244-6
2   137 Jan Tegnemo              Ålem                     244-5
2   138 Anders Hermansson        Falköping                244-4
2   138 Jim Jannesson            Össjö                    244-4
2   138 Sven Edlund              Piteå                    244-4
2   141 Jens Olsson              Barkåkra-Hjärnarp        243-12
2   141 Roland Karlsson          Ersmark                  243-12
2   143 Conny Fagrell            Säfsnäs                  243-11
2   143 Mattias Larsson          Lillsjön                 243-11
2   145 Håkan Arvidsson          Ersmark                  243-10
2   145 Mikael Börjesson         Kvistbro                 243-10
2   145 Märta Medhammar          Mönsterås                243-10
2   145 Stefan Stenberg          Lycksele                 243-10
2   149 Gunnar Fors              F 21 Luleå               243-9
2   149 Jan Bohman               Ystad                    243-9
2   149 Rolf Selberg             S 3 Boden                243-9
2   152 Hans Ljungström          Bollnäs                  243-8
2   152 Lars Lindbom             Flundre                  243-8
2   154 Anders Holmbom           Bergsviken               243-6
2   154 Lars Roll                Enköping                 243-6
2   156 Hasse Axelsson           Bobygden                 243-5
2   157 Christer Andersson       Ljusdal                  242-13
2   157 Karl-Erik Östlund        Stora skedvi             242-13
2   159 Roger Bäckström          Mariestad                242-12
2   160 Gunnar Eriksson          Sandtegen                242-10
2   160 Monika Andrinsson        G-F Lönnskog             242-10
2   162 Fredrik Svensson         Sandby-Gårdeby           242-9
2   163 Göran Jönsson            Skivarp                  242-8
2   163 Jörgen Olsson            Lysekil                  242-8
2   163 Mikael Sjöberg           Rundvik                  242-8
2   163 Ole Jensen               Hyllstofta               242-8
2   163 Stefan Boman             Norrsundet               242-8
2   168 Agneta Olsson            Östra Sallerup           242-7
2   168 Jan Carlsson             Nora                     242-7
2   170 Börje Fredriksson        Hagby                    242-6
2   170 Conny Granath            Arboga                   242-6
2   170 William Sigurdsson       Kristianopel             242-6
2   173 Ulf Karlsson             Lycksele                 242-5
2   174 Hans-Ove Ahnlén          Säter                    242-4
2   174 Lennart L Andersson      Turinge                  242-4
2   176 Patrik Olsson            Ljungby                  242-2
2   176 Peter Nilsson            Alingsås                 242-2
2   178 André Chateau            Malmö-Lund               241-12
2   179 Anders Wennerholm        Kråkshult                241-10
2   179 Georg Wikström           Vännäs                   241-10
2   179 Lars-Erik Edlund         Ljusdal                  241-10
2   179 Per Eklöf                Viker                    241-10
2   179 Rickard Bergqvist        Ålem                     241-10
2   184 Christian Ottosson       Stenungsund              241-8
2   184 Maria Siinclar           G-F Lönnskog             241-8
2   186 Andreas Nilsson          Mariefred-Kärnbo         241-7
2   186 Ann Sofi Fernström       Mariestad                241-7
2   186 Roger Kroon              Götene                   241-7
2   186 Tommy Grumheden          Ulvsby                   241-7
2   190 Hans Svedin              Hallsberg                241-6
2   190 Marcus Green             Landskrona               241-6
2   192 Bengt Jönsson            Kiruna                   241-5
2   193 Håkan Nilsson            Dörby                    241-4
2   194 Åke Malm                 Delsbo-Bjuråker          240-11
2   195 Crister Arvidsson        Stora skedvi             240-10
2   196 Kenneth Nordin           Örebro                   240-9
2   197 Christian Bergkvist      Anderstorp               240-8
2   197 Jerker Andersson         Barne-Åsaka              240-8
2   197 Krister Johansson        Barkåkra-Hjärnarp        240-8
2   200 Bo Westerberg            Nja luleå                240-7
2   200 Haine Svensson           Vadstena                 240-7
2   200 Lars Gillberg            Glanshammar              240-7
2   200 Leif Svensson            Sandby-Gårdeby           240-7
2   200 Åke Jansson              Söderala                 240-7
2   205 Bernt Bernestedt         Kiruna                   240-6
2   205 Kurt Inge Andersson      Örgryte                  240-6
2   205 Lars-Göran Georgsson     Össeby Garn              240-6
2   205 Morgan Olsson            Stockarydsorten          240-6
2   209 Curt Martinsson          Valbo                    240-5
2   209 Pär-Anders Jörgensen     Breven                   240-5
2   209 Tommy Johansson          Sandby-Gårdeby           240-5
2   212 Bo Moss                  Hagfors                  240-3
2   213 Lage Byström             Sorsele                  239
2   214 Göran Rehnblom           Vittangi                 239
2   214 Stefan Gustavsson        Gamleby                  239
2   214 Sune Björklund           Vormsele                 239
2   214 Ulf Karlsson             Skövde garnison          239
2   218 Andreas Jonsson          Marsfjäll                239
2   218 Mikael Rither            Bälinge-jumkil           239
2   220 Ingela Torsson           Hässelby                 239
2   220 Knut-Åke Norberg         Karlsbäck                239
2   220 Niklas Garnborn          Edestad-Hjortberga       239
2   220 Ralf Utgren              Lysekil                  239
2   224 Anders Lindberg          Bengtsfors-Steneby       239
2   224 Bo Eriksson              Linköping                239
2   224 Mikael Andersson         Hallsberg                239
2   227 Anders Lindell           G-F Lönnskog             239
2   227 Bert Jonsson             Strömsund                239
2   227 Göran Morén              Burträsk                 239
2   227 Ola Andersson            Tofta                    239
2   231 Kent Olsson              Eringsboda               239
2   231 Per-Erik Sandberg        Turinge                  239
2   231 Torbjörn Nilsson         Beted                    239
2   234 Erik Johansson           Barne-Åsaka              239
2   234 Fredrik Johansson        Barne-Åsaka              239
2   236 Berit Sunesson           Nyköping                 238
2   236 Josef Kvint              Grimeton                 238
2   238 Arne Lindgren            Turinge                  238
2   239 Jan-Olov Johansson       Lekvattnet               238
2   239 Martin Lundell           Fjärås                   238
2   241 Göran Halvarsson         Ljusnedal                238
2   241 Johan Finnman            Bromma                   238
2   241 Magnus Eriksson          Dörby                    238
2   241 Mats Hermansson          Haparanda                238
2   241 Per Andersson            Niemisel                 238
2   241 Sven-Mikael Svensson     Bjurholm-Balsjö          238
2   247 Anders Andersson         I 21 Sollefteå           238
2   247 Mats Ågren               Gräsmyr                  238
2   249 Bo Carlsson              Fjärås                   238
2   249 Christer Thomasson       Hyllstofta               238
2   249 Jörgen Nordin            Sjösa                    238
2   252 Thomas Rosendahl         Eslöv                    238
2   253 Tony Johansson           Norrsundet               237
2   254 Bernt-Olov Bohlin        Norrsundet               237
2   254 Hans Cederlöf            Beted                    237
2   256 Dick Hansson             Tollarp                  237
2   256 Mats Dahl                Överum                   237
2   256 Sture Gustafsson         Åsele                    237
2   259 Anders Dahlqvist         Breven                   237
2   259 Fredrik Evertsson        Bellö                    237
2   259 Lennart Andersson        Järbo                    237
2   259 Toni Airisniemi          Valbo                    237
2   263 Eva Rannebo              Malmberget-Kos           237
2   263 Mikael Persson           Hjulsjö                  237
2   265 Allan Carlsson           Sölvesborg               237
2   266 Niklas Gustavsson        Norra Vånga              237
2   267 Pierre Holm              Halmstad-snöstorp        237
2   268 Anders Andersson         Götene                   236
2   268 Magnus Carlsson          Sävsjö                   236
2   270 Susanne Forslund         Nyköping                 236
2   271 Gustaf Eliasson          Ullånger                 236
2   271 Jan-Anders Larsson       Löderup                  236
2   271 Patrik Sträng            Arboga                   236
2   274 Ingvar Johansson         Dörby                    236
2   274 Mikael Andersson         Älekulla                 236
2   276 Conny Sallander          Moälven/Modo             236
2   276 Gunnar Hansen            Hyllstofta               236
2   278 Peter Mård               Sandby-Gårdeby           235
2   279 Christer Edvardsson      Överum                   235
2   280 Fredrik Bjersander       Lokrume                  235
2   281 Hans Johansson           Götene                   235
2   281 Martin Olofsson          Marsfjäll                235
2   283 Enfrid Hedman            Sorsele                  235
2   283 Johnny Karlsson          Ålem                     235
2   285 Ove Boman                Norrsundet               235
2   286 Bengt-Olov Valldemo      F 20 Uppsala             234
2   287 Bengt Owe Rosén          Marsfjäll                234
2   287 Rune Nilsson             Stånga                   234
2   289 Ivo Makek                Halmstad-snöstorp        234
2   289 Jenny Walin              Götlunda                 234
2   289 Sven Hermansson          Knislinge                234
2   292 Mikael Stockman          Trollhättan              234
2   293 Jonas Andersen           SYDHALLAND               234
2   294 Fredrik Brodin           G-F Lönnskog             234
2   294 Ingrid Öjhammar          Skellefteå               234
2   294 Lars-Olov Lundgren       Litslena-Grillby         234
2   294 Magnus Axelsson          Hillared                 234
2   298 Göran Olsson             Uppsala                  233
2   298 Sune Jokiaho             Haparanda                233
2   300 André Bergkvist          Väse Ölme                233
2   300 Leif Jehander            Bromma                   233
2   300 Åke Lundin               Östhammar                233
2   303 Bengt-Erik Sluugh        Moälven/Modo             233
2   303 Kjell Johansson          Barne-Åsaka              233
2   303 Lars-Erik Larsson        Hult                     233
2   303 Mattias Petersson        Gärdslösa                233
2   307 Hans Pettersson          Mariestad                233
2   307 Lennart Burström         Karlsbäck                233
2   309 Bertil Sjölund           Moälven/Modo             232
2   309 Ragna Poppeldal          Borås                    232
2   309 Åke Pettersson           Hjulsjö                  232
2   312 Anders Hardeberg         Motala                   232
2   312 Kjell Strömberg          Stora skedvi             232
2   314 Ann-Mari Andersson       Sövestad                 232
2   314 Gunnar Svedberg          Toltorp                  232
2   314 Ronny Lindberg           Lycksele                 232
2   317 Robin Fransson           Nyköping                 232
2   317 Roland Stark             Överum                   232
2   319 Arne Matsson             Törnsfall                232
2   319 Mikael Juteskog          Hässelby                 232
2   321 Georg Niklasson          Stånga                   232
2   321 Mikael Grönlund          Tullus                   232
2   321 Peter Isaksson           Niemisel                 232
2   324 Eric Ericsson            Löderup                  231
2   325 Kjell Thång              Rommehed                 231
2   326 Bengt Svedberg           Bobygden                 231
2   326 Åsa Andersson            Harestad                 231
2   328 Björn Gunnarsson         Stockarydsorten          231
2   329 Fredrik Gustavsson       Åtvidaberg               231
2   329 Ingvar Håkansson         Holmsjö                  231
2   329 Johan Burström           Karlsbäck                231
2   329 Per-Åke Johansson        G-F Lönnskog             231
2   329 Ulf Borgström            Viker                    231
2   334 Per-Olof Jacobsson       Näs                      231
2   335 Rolf Eriksson            Essunga                  230
2   336 Sören Lindsnäs           Stora skedvi             230
2   337 Torleif Hermansson       Marsfjäll                230
2   338 Wicke André              Karlsborg                229
2   339 Carl-Fredrik Jönsson     Hjulsbro                 229
2   340 Johan Josefsson          Orust Östra              228
2   341 Magnus Lindroth          Bromma                   228
2   341 Pierre Björkli           Hillared                 228
2   343 Daniel Grahn             Delsbo-Bjuråker          228
2   344 Egil Lyngstad            Hässelby                 228
2   345 Björn Kalmbäck           Turinge                  228
2   345 Jan Karlsson             Breven                   228
2   347 Sverker Åkerman          Skärplinge               227
2   348 Robert Welander          Kråkshult                227
2   349 Kjell-Åke Svensson       Bengtsfors-Steneby       227
2   349 Patrik Persson           Anderstorp               227
2   351 Lars Olsson              Vikingen                 227
2   352 Bo Wadman                Västland                 226
2   353 Mikael Andersson         Järfälla                 226
2   353 Torgny Rosendahl         I 20 Umeå                226
2   355 Kjell Nodén              Valbo                    226
2   356 Mauritz Jokiaho          Haparanda                226
2   357 Göran Johansson          Björneborg               225
2   358 Hans Jonsson             Forsa                    225
2   358 Lennart Bergström        Ullånger                 225
2   360 Fredrik Däveskog         Örgryte                  225
2   361 Leif Persson             Järbo                    224
2   362 Sven Danielsson          Madesjö-Nybro            224
2   363 Gunnar Hadders           Breven                   223
2   364 Karl-Anders Klannemark   Edestad-Hjortberga       222
2   365 Henrik Simonsson         Bälinge-jumkil           221
2   366 Anders Lidbäck           G-F Lönnskog             221
2   366 Björn Evensen            Lysekil                  221
2   368 Conny Axelsson           Stora skedvi             220
2   369 Christer Örtengren       Ånimskog                 220
2   370 Uno Johansson            Götene                   220
2   371 Lennart Mårtensson       Löderup                  219
2   372 Kjell-Åke Björk          Löderup                  219
2   373 Hans Lind                Breven                   219
2   373 Sören Lundqvist          Åkerby                   219
2   375 Jan Thorstensson         Kinnekulle               219
2   376 Lennart Halldin          Sthlm Central            218
2   377 Bertil Persson           Värö                     218
2   378 Anders Bergqvist         Borås                    216
2   379 Joacim Olsson            Stigen                   216
2   380 Jan-Ove Eriksson         Sjösa                    216
2   381 Ulf Granqvist            Edane                    215
2   382 Lennart Andersson        Gullbergs Härad          214
2   382 Per-Anders Nilsson       Edane                    214
2   384 Jonas Fick               Hinneryd                 213
2   385 Ole Walther              Kälarne                  213
2   386 Dahn Karlsson            Hinneryd                 212
2   387 Uno Elmqvist             Katarina                 212
2   388 Johan Sundén             S 3 Boden                211
2   388 Peter Persson            Björneborg               211
2   390 Lars Edman               Bellö                    210
2   390 Stefan Larsson           Kiruna                   210
2   392 Sven Markusson           Järvsö                   208
2   393 Lars Håkansson           Tingsryd                 208
2   394 Nicklas Larsson          Lysekil                  206
2   395 Jonas Olsson             Bobygden                 205
2   396 Björn Eriksson           Holmsjö                  205
2   397 Stefan Sandahl           Fågelfors                204
2   397 Ulf Andersson            Marsfjäll                204
2   399 Bo-Leif Bjelkeby         Karlsbäck                202
2   400 Lennart Simonsson        Hinneryd                 197
2   401 Lars Wikström            Burträsk                 194
2   402 Bertil Olsson            Edestad-Hjortberga       175
2   403 Albert Karlsson          Hinneryd                 169
2   404 Gunilla Martinsson       G-F Lönnskog             128
2   405 Bertil Boström           Sörmjöle                 50
56  1   Hans Sundén              Bälgviken                250-23
56  2   Gunnar Iversen           Bergsviken               250-22
56  3   Arne Borg                Hangelösa-Lundsbrunn     250-19
56  3   Björn Boström            Tibro                    250-19
56  3   Jan-Olof Janneson        Falköping                250-19
56  3   Rune Utterström          Ale                      250-19
56  7   Bengt Nilsson            A 3 Kristianstad         250-18
56  7   Bror Rantakyrö           Övertorneå               250-18
56  7   Leif Sigfridsson         Ramselefors              250-18
56  7   Per Lindén               Oskarshamn               250-18
56  7   Sigmund Keskitalo        Rimbo-Rånäs              250-18
56  7   Åke Lindqvist            Örebro                   250-18
56  13  Roland Niska             Övertorneå               250-17
56  13  Roland Sandberg          Strömsund                250-17
56  15  Anders Forsman           Östhammar                250-16
56  15  Bo Andersson             Kongahälla               250-16
56  15  Börje Karlsson           Gunnebo                  250-16
56  15  Gun Tarland              Eslöv                    250-16
56  15  Kristofer Wiking         Gefle                    250-16
56  15  Lennart Samuelsson       Solberga                 250-16
56  15  Sture Grahn              Piteå                    250-16
56  22  Jan Rosenqvist           Tollarp                  250-15
56  22  Magnus Jarheden          Linköping                250-15
56  22  Nils Ström               Övertorneå               250-15
56  22  Per-Åke Andersson        Hammerdal                250-15
56  26  Berth Arvidsson          Madesjö-Nybro            250-14
56  26  Bo Jacobsson             Hammerdal                250-14
56  26  Helge Danielsson         Ragunda                  250-14
56  26  Håkan Lidman             Skellefteå               250-14
56  26  Ivar Larsson             Närkes Kil               250-14
56  26  Lars Fernlund            Bollnäs                  250-14
56  26  Martin Olofsson          Vännäs                   250-14
56  26  Mats Persson             Edane                    250-14
56  26  Sture Johnsson           Solberga                 250-14
56  26  Viljo Hovi               Eslöv                    250-14
56  36  Rolf Bjuvegård           Bromölla                 250-13
56  37  Gillis Engman            Rundvik                  250-12
56  38  Erik Söderkvist          Hoburg                   250-11
56  38  Peter Pellijeff          Gimo                     250-11
56  38  Tore Lundström           Lit                      250-11
56  41  Arne Ekstam              Solna                    250-8
56  42  Bo Jönsson               Ramsberg                 250-7
56  43  Ivan Andersson           Norrskedika-Forsmark     249-21
56  43  Robert Willén            Skyllberg                249-21
56  45  Ejvind Hemmingsson       Mönsterås                249-20
56  46  G Tibell                 F 20 Uppsala             249-19
56  47  Leif Hilmersson          Örgryte                  249-18
56  47  Östen Tarland            Eslöv                    249-18
56  49  Gösta Henriksson         Skyllberg                249-17
56  49  Seppo Sjöstrand          Nacka-Saltsjöbaden       249-17
56  51  Alvar Holmgren           Rättvik                  249-16
56  51  Bengt Persson            Delsbo-Bjuråker          249-16
56  51  Fredrik Lundbäck         Ytterby                  249-16
56  51  Gunnar Borg              Karlsborg                249-16
56  51  Kjell Marklund           AF 1 Boden               249-16
56  51  Lennart Karlsson         Nyköping                 249-16
56  51  Nils-Erik Lindberg       Frötuna-Rådmansö         249-16
56  51  Stig Nilsson             Skarpsskf Sthlm          249-16
56  51  Stig Strömberg           Nyköping                 249-16
56  60  Göran Forsberg           Notviken-Björsby         249-15
56  60  Ingemar Axberg           Solna                    249-15
56  60  J-O Spinord              Fagersta                 249-15
56  60  Mikael Björn             Sthlm Central            249-15
56  60  Roy Nilsson              Kärda                    249-15
56  60  Sven-Olof Mattsson       Frötuna-Rådmansö         249-15
56  60  Sven-Olov Gustavsson     Skyllberg                249-15
56  67  Bent Rasmussen           Västerås                 249-14
56  67  Bo Vesterlund            Täby-Viggbyholm          249-14
56  67  Gilbert Andersson        Lindome-Kungsbacka       249-14
56  67  Kjell Andersson          Skurup                   249-14
56  67  Kurt E Eriksson          Göteborg                 249-14
56  67  Lars Kock                Järfälla                 249-14
56  67  Leif Kry                 Norra Mark               249-14
56  67  Olle Berg                Fagersta                 249-14
56  75  Allan Eriksson           Fältjägarna              249-13
56  75  Bengt Davidsson          By                       249-13
56  75  Björn Nyberg             Rättvik                  249-13
56  75  S-O Eriksson             I 12 Eksjö               249-13
56  75  S-O Eriksson             Eksjö garnison           249-13
56  75  Sten Ström               Vännäs                   249-13
56  81  Alf Rosenqvist           P 2 Hässleholm           249-12
56  81  Göran Andersson          By                       249-12
56  81  Karl Bergdahl            Korpilombolo             249-12
56  81  Stefan Jakobsson         Örgryte                  249-12
56  85  Bertil Larsson           Notviken-Björsby         249-11
56  85  Ove Löfgren              Övertorneå               249-11
56  85  Rune Hagstedt            Uddevalla                249-11
56  88  Bertil Karlsson          Bastuträsk               249-10
56  88  Curt Linerud             I 20 Umeå                249-10
56  88  Gösta Jonsson            Marsfjäll                249-10
56  91  Torbjörn Mårdvall        Gräsmyr                  249-9
56  92  Christer Rosenberg       Skarpsskf Sthlm          249-8
56  93  Arne Nilsson             Skurup                   249-7
56  94  Viggo Emanuelsson        Sandtegen                248-19
56  95  Bertil Ruisniemi         Övertorneå               248-18
56  96  Folke Persson            Åker-Länna               248-17
56  96  P-E Nyström              Fagersta                 248-17
56  98  Gunnar Larsson           Kalix                    248-16
56  98  Ivar Ahlberg             Skarpsskf Sthlm          248-16
56  98  Ivar Vaara               Växjö                    248-16
56  98  Karl-Erik Gustafsson     Öja-Västermo             248-16
56  98  Lars Hjorth              Linköping                248-16
56  98  Lennart Carlsson         Värö                     248-16
56  98  Rolf Pettersson          Ale                      248-16
56  105 Erland Englund           Råneå                    248-15
56  105 Jan Berntsson            Stamnared                248-15
56  105 Karl Andrinsson          G-F Lönnskog             248-15
56  105 Kent Nilsson             Göteborg                 248-15
56  105 Rune Sörell              Fältjägarna              248-15
56  110 Gunnar Hansén            Hoburg                   248-14
56  110 Hilding Björnfot         Svanstein                248-14
56  110 Ivar Sennvall            Strömsund                248-14
56  113 Göran Sjödin             I 21 Sollefteå           248-13
56  113 Jan Larsson              Helsingborg              248-13
56  113 Mats Olofsson            Knislinge                248-13
56  113 Sören Sanderfors         Älvkarleby               248-13
56  113 Voitto Lindgren          Sävar                    248-13
56  118 Alf Lindqvist            Närkes Kil               248-12
56  118 Jan-Olof Gustavsson      Sävsjö                   248-12
56  118 Lennart Strand           Mora                     248-12
56  118 Roland Noren             Laisvall                 248-12
56  118 Thor Johansen            Skövde                   248-12
56  123 Bengt Berglönn           Boden                    248-11
56  123 Karl Sillen              Fagersta                 248-11
56  123 Stig Jussén              Sävar                    248-11
56  126 Jarmo Gustafsson         Södertelge               248-10
56  126 Nils-Ingvar Nilsson      Lilla harrie             248-10
56  126 Sten Strandell           Sund                     248-10
56  126 Sture Eriksson           Norrskedika-Forsmark     248-10
56  130 Ege Törnwall             Ultuna                   248-8
56  130 Kennet Karlsson          Ljungby                  248-8
56  132 Henry Gladh              Delsbo-Bjuråker          247-19
56  133 Nils Knutsson            Hjulsbro                 247-16
56  134 Bengt Nordström          Östhammar                247-14
56  134 Erland Tiensuu           Kuivakangas              247-14
56  134 Göran Larsson            Gullabo                  247-14
56  134 Stig Östblom             Hofors                   247-14
56  138 Kurt Inge Svensson       Morup                    247-13
56  138 Nils Johansson           Bollnäs                  247-13
56  138 Olle Degerman            Korpilombolo             247-13
56  141 Agne Jönsson             Tomelilla                247-12
56  141 Birger Johansson         Gärdslösa                247-12
56  141 Henry Blom               Ununge                   247-12
56  144 Hans-Olov Karlsson       Skyllberg                247-11
56  144 Åge Björnstad            Glanshammar              247-11
56  144 Örjan Urve               Järna                    247-11
56  147 Kjell Nilsson            I 21 Sollefteå           247-10
56  147 Roland Nilsson           Piteå                    247-10
56  147 Stanislaw Brosowski      Solna                    247-10
56  147 Stig Fors                Hällestad-Dalby          247-10
56  151 Per-Arne Andersson       Ytterby                  247-9
56  152 Bengt Svensson           Katarina                 247-8
56  152 Gunder Brännvall         Fränsta                  247-8
56  152 Lars-Erik Isaksson       Skarpsskf Sthlm          247-8
56  152 Åke Widèn                Eslöv                    247-8
56  156 Ove Lundèn               Hjulsbro                 247-6
56  157 Olle Petrusson           Tullus                   246-14
56  158 Georg Svensson           Gammaltorp               246-13
56  158 Jan-Anders Stolt         Malexander-Boxholm       246-13
56  160 Per O Rickardsson        Undersåker               246-12
56  160 Rolf Larsson             Halmstad-snöstorp        246-12
56  162 Bengt Heder              Evertsberg               246-11
56  162 Göte Andersson           Västerås                 246-11
56  162 Tord Söderkvist          Ramsberg                 246-11
56  165 Arne Wiktor              Perstorp                 246-10
56  165 Arvid Karlssén           Kalix                    246-10
56  165 Bengt Lindgren           Glanshammar              246-10
56  165 Gerhard Andersson        Ramselefors              246-10
56  165 Gun Olsson               Sövestad                 246-10
56  165 Lennart Wettergren       Södertelge               246-10
56  165 Sten Ola Hallen          Järna                    246-10
56  172 Frank Johansson          Oskarström               246-9
56  172 Lars-Göran Stenberg      Oxelösund                246-9
56  172 Stig Fredriksson         Mora                     246-9
56  175 Arne Henriksson          Korpilombolo             246-8
56  175 Folke Sandell            Borensberg               246-8
56  177 Evald Anundi             Västerås                 246-7
56  177 Karl-Axel Karlsson       Bellö                    246-7
56  177 Rune Kvarnström          Säfsnäs                  246-7
56  180 Lars Erik Skoog          Arvika                   246-6
56  181 Kurt Harlin              Göteborg                 246-5
56  182 Ingvar Strömgren         Gräsmyr                  246-4
56  183 Bertil Larsson           Tollarp                  245-15
56  184 Jarl Hellbom             Järbo                    245-13
56  185 Rune Löpare              Kiruna                   245-12
56  185 Yngve Jakobsson          Hoburg                   245-12
56  187 Bertil Omark             Kuivakangas              245-11
56  187 Per Strandh              Mariestad                245-11
56  187 Torsten Kardell          Solna                    245-11
56  190 Curt Rudolfsson          Vormsele                 245-10
56  190 Harald Andersson         Väse Ölme                245-10
56  190 Rolf Bengtsson           Sövde-Blentarp           245-10
56  190 Sandy Heinmark           Skivarp                  245-10
56  190 Sven-Olov Winge          Uppsala                  245-10
56  195 Bengt-Y Olsson           Sövestad                 245-9
56  195 Börje Nilsson            Östhammar                245-9
56  195 Ingvar Gustafsson        Närkes Boo               245-9
56  195 Karl-E Sedvall           Valbo                    245-9
56  195 Nils Olsson              Ystad                    245-9
56  195 Rolf Karlgren            Hangelösa-Lundsbrunn     245-9
56  201 Csaba Tass               Kongahälla               245-8
56  201 Hans Hedlund             Hedemora                 245-8
56  201 Martin Burman            Nja luleå                245-8
56  201 Nils-Olov Olsson         Hammerdal                245-8
56  205 Hans Lennartsson         Löderup                  245-7
56  205 Karl-Olov Eliasson       Burträsk                 245-7
56  205 Lars-Åke Berg            Nyköping                 245-7
56  208 Bo Hagenstam             Bromma                   245-6
56  209 Conny Comstedt           Alvesta                  245-4
56  209 Kjell Nilsson            Lesjöfors                245-4
56  211 Börje Jonsson            Stalon                   244-14
56  212 Börje Nilsson            Kälarne                  244-13
56  212 Kent Wallin              Sövestad                 244-13
56  214 Rune Backman             Trollhättan              244-12
56  215 Björn Modin              Valbo                    244-10
56  215 Curt Norström            Kubikenborg              244-10
56  215 Franco Filippi           Eslöv                    244-10
56  215 Lennart Richardsson      Lännäs                   244-10
56  215 Stig Gustafsson          Gnesta                   244-10
56  215 Stig Snellman            Karlsborgsverken         244-10
56  221 Ulf Bergkvist            Järfälla                 244-9
56  222 Bengt Nordell            Örgryte                  244-7
56  222 Olle Viktorsson          Grunnebo                 244-7
56  224 Esbjörn Hamberg          Bälinge-jumkil           244-6
56  224 Lars Eriksson            Törnsfall                244-6
56  224 Lennart Svärd            Järvsö                   244-6
56  227 Bengt Granberg           Lidingö                  244-5
56  227 Erik Sandström           Moälven/Modo             244-5
56  229 Benny Svensson           Malmö-Lund               244-4
56  230 Torbjörn Pettersson      Ale                      243-13
56  231 Nisse Olsson             Östra Näsberg            243-12
56  232 Ivan Alander             Alsen                    243-11
56  233 Aarne Hautamäki          Norsholm                 243-10
56  233 Lennart Ollsson          Karlsborg                243-10
56  235 Hjalmar Högberg          Gumboda                  243-9
56  235 Martin Sandberg          Västerås                 243-9
56  235 Ralf Nilsson             Bjärnum                  243-9
56  238 Eje Sundberg             Lerum                    243-8
56  238 Lennart Carlsson         Surahammar               243-8
56  238 Magnus Sundell           Sollentuna               243-8
56  241 Ingvar Johansson         Andrarum-Brösarp         243-7
56  241 Kjell Åhman              Tämta                    243-7
56  241 Sven-Erik Ålander        Aspa-Gusselby            243-7
56  244 Börje Nilsson            Säffle                   243-6
56  245 Kurt Eriksson            Fältjägarna              242-16
56  246 Jan-Olof Esbjörnsson     Rörösjön                 242-14
56  247 Kjell Gustavsson         Sunne-Rottneros          242-10
56  248 Ronny Mårtensson         Sollentuna               242-9
56  249 Göran Söderberg          Beted                    242-8
56  249 Ove Johansson            Stamnared                242-8
56  249 Yngve Osin               Väte                     242-8
56  252 Allan Andersson          Kalix                    242-7
56  252 Stig Olsson              Aspö                     242-7
56  254 Göran Nilsson            Edane                    242-6
56  255 Jan Karlsson             Läbyvad                  242-5
56  255 Rolf Lindbäck            Vännäs                   242-5
56  257 Ingemar Söderlund        Skarpsskf Sthlm          242-4
56  257 Matti Gördén             Kristinehamn             242-4
56  259 Aarre Gumse              Mariestad                242-3
56  260 Sune Engström            Niemisel                 241-12
56  260 Sven Hägg                Stånga                   241-12
56  262 Erik Nilsson             Christianstad            241-8
56  262 Leif Sannestål           Östad                    241-8
56  262 Rune Eriksson            Bobygden                 241-8
56  265 Allan Lövgren            Åmotfors                 241-7
56  265 Ingvar Uusitalo          Pello                    241-7
56  265 Lennart Gustavsson       Ramsberg                 241-7
56  268 Kjell Åslin              Kälarne                  241-5
56  269 Gunnar Petrusson         Tullus                   240-12
56  270 L E Björk                Sandviken                240-10
56  271 Göran Lundström          Litslena-Grillby         240-9
56  271 Karl Gunnarsson          Skarpsskf Sthlm          240-9
56  271 Leif Hellqvist           Mjölby                   240-9
56  271 Roland Andersson         Östad                    240-9
56  275 Börje Fritz              Landskrona               240-7
56  276 Arne Öhman               Åker-Länna               240-6
56  276 Bo Andersson             Nässjö                   240-6
56  276 Ernst Lindblom           Bromma                   240-6
56  279 Sune Johansson           Hoburg                   240-3
56  280 Tore Nordberg            Sveg                     239
56  281 Alf Olsson               Eringsboda               239
56  281 Lars G Jansson           Frösunda                 239
56  281 Stig Nyberg              Bobygden                 239
56  281 Tage Persson             Hjulsjö                  239
56  281 Villy Dahlström          Norra Ny                 239
56  286 Bo Olsson                Aspö                     239
56  286 Ingel Jörgensen          Breven                   239
56  286 Leif-Åke Åkesson         Norra Mark               239
56  289 Sven-Olof Bodin          Sollebrunn               239
56  290 Göran Åhman              Tämta                    239
56  291 Ove Mattsson             Rättvik                  238
56  291 Willy Palm               Kvarsebo                 238
56  293 Sture Sjöberg            Hässelby                 238
56  293 Sune Lundström           Gräsmyr                  238
56  295 Erik Mårdvall            Gräsmyr                  238
56  296 Paul Sahlin              Bollsta                  237
56  297 Bruno Eriksson           Järvsö                   237
56  297 Milan Pureber            Landvetter               237
56  299 Kurt Larsson             Töre                     237
56  300 Ingemar Andersson        Källsjö                  237
56  301 Rolf Aldenfalk           Närkes Boo               237
56  302 Olle Löfgren             Bjurholm-Balsjö          237
56  303 Ove Lundström            Norra Ny                 236
56  304 Aulis Kananen            Solna                    236
56  304 Tage Engman              Kristianopel             236
56  306 Mats Johansson           Bodafors                 236
56  307 Lars-Erik Sundberg       Hedemora                 235
56  308 Börje Lind               Horndal                  235
56  308 Per Vidar Söderström     Tulleråsen               235
56  310 Egon Svensson            Ljungby                  235
56  311 Bengt Andersson          Forshälla                235
56  312 Rolf Hedendahl           Lindome-Kungsbacka       235
56  313 Lars Åke Olsson          Åmotfors                 234
56  314 Sten Blomgren            Gamleby                  234
56  315 Göran Holgersson         Järnsida                 233
56  316 Lars Hulten              Lokrume                  233
56  317 Elve Adriansson          Hede O                   233
56  317 Leif Janzon              Karlshamn                233
56  319 Johan Petrusson          Tullus                   233
56  320 Bengt Österblom          Karlsborg                232
56  321 Bengt Jansson            Hjulsjö                  232
56  322 Bertil Andersson         Morup                    232
56  322 Kjell Stjernfeldt        Östra Sallerup           232
56  324 Lennart Dannelind        Skarpsskf Sthlm          231
56  325 Per-Olov Andersson       Malmköping-Dunker        230
56  326 Holger Johansson         Skee                     230
56  326 Melvin Karlsson          Skogså Broby             230
56  328 Gunnar Carlborg          Lunda                    230
56  329 Sven-Åke Jönsson         Sunne-Rottneros          229
56  330 Simo Leppälahti          Boo                      229
56  331 Kurt Svensson            Rommehed                 228
56  332 Arne Johansson           Åtvidaberg               228
56  333 Sive Gunnarsson          Stockarydsorten          227
56  334 Gert Lundberg            Skogs-Tibble             227
56  335 Sören Henriksson         Nja luleå                227
56  336 Sven-Olof Kjellberg      Stigen                   226
56  337 Gösta Nilsson            Härnösand                224
56  338 Olle Gustavsson          Borensberg               223
56  339 Bertil Svensson          Tofta                    223
56  339 Åke Aghamn               Barne-Åsaka              223
56  341 Bo Nilsson               Bromölla                 223
56  342 Axel Nyberg              Bobygden                 222
56  342 Jan Martinsson           Hjulsjö                  222
56  344 Anders Larsson           Hult                     220
56  344 Rune Larsson             Kvistbro                 220
56  346 Kjell Bosholm            Karlsborgsverken         218
56  347 Roland Sjöblom           Alvesta                  215
56  348 Jarl Asper               Sölvesborg               214
56  349 Karl-Olof Lööf           Bolmsö                   213
56  350 Inge Karlsson            Kinnekulle               212
56  351 Hans Strömstedt          Järvsö                   211
56  352 Roland Persson           Bjurholm-Balsjö          210
56  353 Per Östlund              Viker                    203
56  354 Hasse Svensson           Mälaröarna               198
56  355 Arne Andersson           Virestad                 196
56  356 Yngve Klang              Lysekil                  188
66  1   Kristian Hermansson      Frösön                   250-18
66  2   Ingemar Johansson        Örgryte                  250-17
66  3   Bert-Eve Nilsson         Össjö                    250-15
66  4   Yngve Löfgren            Kalix                    250-14
66  5   Lennart Persson          Sjöbo                    250-9
66  6   Bo Engström              Niemisel                 250-8
66  7   Göran Claesson           Mönsterås                249-17
66  7   Rolf Marklund            Arjeplog                 249-17
66  7   Rune Lindgren            Glanshammar              249-17
66  10  C-G Sjökvist             Jönköping                249-16
66  10  Lars-Eric Larsson        Evertsberg               249-16
66  10  Nils Stigholt            I 20 Umeå                249-16
66  10  Yngve Karlsson           Hofors                   249-16
66  14  Rune Göransson           Helsingborg              249-15
66  15  Gustav A Carlsson        Essunga                  249-14
66  15  Göte Rydstedt            Skarpsskf Sthlm          249-14
66  17  Sigvard Pettersson       Kumla                    249-12
66  18  Arne Johansson           Grums                    249-11
66  18  Bertil Einarsson         Sundsvall                249-11
66  20  Lars Wikström            Strömsund                249-8
66  21  Gustav Lindberg          I 20 Umeå                248-16
66  22  Gotthard Carlsson        I 19 Boden               248-15
66  23  Agnar Jensen             Surahammar               248-14
66  23  Bengt Berg               Rosersberg               248-14
66  25  Henrik Forss             Södertelge               248-13
66  25  Ingvar Bergdahl          Korpilombolo             248-13
66  25  Sven-Erik Svensson       Gammaltorp               248-13
66  28  Rune Andersson           Frötuna-Rådmansö         248-12
66  29  Henning Waara            Sthlm Central            248-11
66  29  Sten Lindblad            Mälaröarna               248-11
66  31  Brus Sven Eriksson       Malung                   248-10
66  32  Lennart Brandt           Läbyvad                  248-9
66  32  Olle Johansson           Nyköping                 248-9
66  34  Kjell Sjunnesson         Bromma                   248-8
66  34  Nestor Axelsson          Vikingen                 248-8
66  34  Tore Wikberg             Umeå                     248-8
66  37  Sven-Erik Lindh          Skogs-Tibble             248-7
66  38  Birger Swahn             Rättvik                  247-15
66  39  Tore Eriksson            Gillberga-Lista          247-14
66  40  Bror Mattsson            Grunnebo                 247-12
66  40  Helge Kullberg           Hällestad-Dalby          247-12
66  42  Erik Ivarsson            F 20 Uppsala             247-10
66  42  Lennart Eriksson         Trosa-Vagnhärad          247-10
66  44  Göte Karlsson            Morup                    247-9
66  45  Frank Nylund             Järfälla                 247-8
66  46  Rune Hedlund             Notviken-Björsby         247-6
66  46  Sigvard Lokatt           By                       247-6
66  48  Bjarne Töien             Arvika                   246-13
66  49  Bertil Johansson         Algutsrum                246-12
66  49  Karl-Erik Andersson      Gärdslösa                246-12
66  49  Kjell Granat             Kongahälla               246-12
66  49  Viktor Hultsved          I 2 Kristinehamn         246-12
66  53  Erhard Höglander         Rundvik                  246-11
66  53  Henry Johansson          Luleå                    246-11
66  55  Kjell Bondesson          Lilla harrie             246-10
66  55  Reijo Perälä             Örebro                   246-10
66  55  Tage Ylinentalo          Övertorneå               246-10
66  58  Anders Karlsson          Stamnared                246-9
66  59  Erland Svärd             Järvsö                   246-8
66  59  Olle Widén               Hagby                    246-8
66  61  Björn Andersson          Solna                    246-7
66  62  Yngve Karlsson           Gärdslösa                246-6
66  63  Bertil Melkersson        Gnosjö                   245-15
66  63  Widar Svensson           Oskarström               245-15
66  65  Evald Tapani             Kuivakangas              245-14
66  66  Svante Persson           Rörösjön                 245-13
66  67  Birger Gustavsson        Nässjö                   245-11
66  67  Erik Brink               Stalon                   245-11
66  69  Rolf Strömberg           Karlstad                 245-10
66  69  Sixten Eriksson          Säter                    245-10
66  69  Örjan Holmgren           Sthlms-polisen           245-10
66  72  Gösta Johansson          Frändefors               245-9
66  72  Karl-Erik Jakobsson      Visby                    245-9
66  74  Isak Eriksson            Vittangi                 245-8
66  74  Lars Karlberg            Tämta                    245-8
66  76  Sören Jansson            Stenungsund              245-7
66  77  Harry Gärdemalm          Vittangi                 245-6
66  77  Ragnar Burman            Sävar                    245-6
66  79  Tore Mohem               Järfälla                 245-5
66  80  Sven Gunnar Klingstedt   Madesjö-Nybro            244-11
66  81  Lennart Eriksson         Häggeby-Bålsta           244-10
66  81  Åke Dahlberg             Säfsnäs                  244-10
66  83  Eero Ettestam            Boo                      244-8
66  83  Göran Mattsson           Åsele                    244-8
66  83  Ove Blomqvist            Solna                    244-8
66  86  Birger Kitti             Haparanda                244-7
66  86  Thord Nilsson            Sunne-Rottneros          244-7
66  88  Helmer Blomgren          Dals Ed                  244-6
66  89  Hans Larsson             Arvika                   243-11
66  90  Hilding Andersson        Öved-Östraby             243-10
66  90  K-E Danielsson           Madesjö-Nybro            243-10
66  92  Eric Nilsson             Malmö-Lund               243-9
66  92  Erik Norberg             Kuivakangas              243-9
66  94  Karl-Ivar Jansson        Ulvsby                   243-8
66  95  Rune Carlsson            Skogs-Tibble             243-7
66  95  Tyko Östlund             Lesjöfors                243-7
66  97  Bengt Jansson            Åker-Länna               243-6
66  97  Lars-Erik Johansson      Virserum                 243-6
66  97  Tore Hådén               Skarpsskf Sthlm          243-6
66  97  Åke Niemi                Boden                    243-6
66  101 Tage Bergkvist           Eksjö                    243-5
66  102 Helge Johansson          Bollnäs                  243-4
66  103 Arne Johansson           Höör                     242-8
66  103 Gunnar Engman            Kristianopel             242-8
66  103 Lennart Wallgren         Karlsborg                242-8
66  103 Olle Eriksson            Bälinge-jumkil           242-8
66  107 Gunnar Karlsson          Agunnaryd                242-6
66  107 Hans Stenberg            Malmköping-Dunker        242-6
66  109 Ingemar Strindlund       Bollsta                  241-10
66  110 Mikael Åkerman           Grythyttan               241-9
66  111 Felix Karlsson           Älvkarleby               241-8
66  111 Max Danielsson           Stalon                   241-8
66  113 Hans Nilsson             Gällivare                241-7
66  114 Gösta Tjädersten         Sthlm Central            241-6
66  114 Lennart Engström         Niemisel                 241-6
66  116 Ingvar Jansson           G-F Lönnskog             241-4
66  117 Ove Ahnlén               Säter                    241-3
66  118 Roland Bengtsson         Karlstad                 240-10
66  119 Lars Månsson             Knislinge                240-9
66  120 Sture Sedin              Wifstavarf               240-8
66  121 Gerhard Knutsson         Växjö                    240-7
66  121 Gerhard Knutsson         Växjö                    240-7
66  121 Lennart Hedström         Sörby-Odensberg          240-7
66  124 Göte Nilsson             Kalix                    240-6
66  125 Lennart Johansson        Gnesta                   240-5
66  126 Bengt Ljungdèn           Sollentuna               240-4
66  126 Emil Isaksson            Kiruna                   240-4
66  128 Karl Johan Berner        Väte                     239
66  129 Bertil Söderström        Kubikenborg              239
66  130 Göte Ögren               Vännäs                   239
66  131 Åke Gustafsson           Skellefteå               239
66  132 Sven Lundin              Kubikenborg              239
66  133 Georg Isaksson           Vittangi                 239
66  133 Ragnar Sjöö              Breven                   239
66  133 Sigurd Persson           Ore                      239
66  133 Stig Lundqvist           Rosersberg               239
66  137 Andras Hajdu-Rafis       Kumla                    238
66  137 Berner Olofsson          Löberöd                  238
66  139 Åke Johansson            Frändefors               238
66  140 Folke Nilsson            Norrskedika-Forsmark     238
66  140 Rune Bylund              Moälven/Modo             238
66  142 Bo Lundberg              Skogs-Tibble             238
66  143 Harry Hjälte             Töre                     238
66  143 Lars Hertzberg           Solna                    238
66  143 Ture Abrahamsson         Hillared                 238
66  146 Ingvar Eriksson          Gullabo                  237
66  147 Roland Jacobsson         Lokrume                  237
66  148 Gösta Karlsson           Järnsida                 237
66  149 Lennart Andersson        Hållnäs                  237
66  150 Karl-Erik Peterson       Delsbo-Bjuråker          237
66  150 Sture Johansson          Tämta                    237
66  152 Per Gabrielsson          Rommehed                 236
66  153 Nils Hansson             Järbo                    236
66  153 Sune Dahlin              Sölvesborg               236
66  155 Bo Byström               Sorsele                  235
66  156 Göran Nordin             Sjösa                    235
66  157 Göte Nordin              Vormsele                 234
66  157 Lars-Erik Wester         Dals Ed                  234
66  159 Birger Jansson           Trollhättan              234
66  160 Herbert Norlin           Ragunda                  233
66  160 Lars-Jan Larsson         Hogdal                   233
66  160 Olle Larsson             Vist-Vårdnäs             233
66  163 Bertil Persson           Eringsboda               233
66  163 Kjell Eriksson           Kälarne                  233
66  165 Alf Johansson            Uddevalla                233
66  165 Per-Olof Olsson          Göteborg                 233
66  167 Erik Lilja               Agunnaryd                233
66  168 Olof Gerhardsson         Fjärås                   233
66  169 Lennart Dahl             Katarina                 232
66  170 Jonas Waern              Skärplinge               232
66  171 Ture Laitamaa            Kuivakangas              232
66  172 Hans Brodin              Åkerby                   231
66  173 Ove Abrahamsson          Järna                    231
66  174 Einar Hellkvist          Västerås                 231
66  175 Gunnar Andersson         Wifstavarf               231
66  176 Bertil Strandberg        Holmsjö                  231
66  177 Anders Bodin             Hagfors                  230
66  177 Gustav Smedman           Gällivare                230
66  179 Rolf Strid               Valbo                    230
66  180 John Andersson           Löderup                  230
66  181 Arne Andersson           Västerås                 229
66  182 Lennart Persson          Lomma                    227
66  183 Inge Andersson           Halmstad-snöstorp        227
66  183 Sten Andersson           Alvesta                  227
66  185 Ingemar Karlsson         Mariestad                227
66  186 Fredrik Sundvall         Notviken-Björsby         227
66  186 Sven Gärdebäck           Katarina                 227
66  188 Gunnar Bertilsson        Tofta                    227
66  188 Jan Erik Norberg         Karlsbäck                227
66  190 Anders Skogqvist         Niemisel                 227
66  191 Alvar Björkman           Västland                 226
66  191 Arvid Johansson          Ulvsby                   226
66  193 Erling Olsson            Grythyttan               226
66  193 Olof Olsson              Kverrestad               226
66  195 Karl-Erik Loberg         Solna                    225
66  196 Erik Nilsson             Hinneryd                 225
66  197 Jan Wennberg             G-F Lönnskog             225
66  198 Åke Pettersson           Östra Sallerup           223
66  199 Erling Johansson         Åsele                    223
66  200 Arne Nilsson             Rommehed                 223
66  201 Curt Enocsson            Lomma                    222
66  202 Sven-Erik Andersson      Örebro                   221
66  203 Ingvar Walfridsson       Lännäs                   218
66  204 Bertil Berntsson         Urshult                  217
66  205 Kjell Hagberg            Grunnebo                 212
66  206 Sven Svensson            Halmstad-snöstorp        208
66  207 Axel Jonsson             Mariestad                205
66  207 Kjell Wikström           Christianstad            205
66  209 Nils Pettersson          Aspö                     204
66  210 Sten Ove Hjukström       Sorsele                  204
66  211 Stig Hedlund             Valbo                    197
66  212 Sture Tulldahl           Järna                    192
66  213 Sixten Nilsson           Piteå                    184
66  214 Kjell Wennerström        Gräsgärde                167
OLD 1   Verner Lindh             Fältjägarna              250-25
OLD 2   Leonard Eriksson         Herrestad                250-24
OLD 3   Arne Vallin              Fränsta                  250-22
OLD 3   Birger Ahlm              Malmö-Lund               250-22
OLD 3   Lennart Liikamaa         Luleå                    250-22
OLD 6   Nisse Paulsson           Frösön                   250-20
OLD 7   Evert Tjärnström         Vrenaorten               250-19
OLD 7   Gunnar Lundbäck          Gefle                    250-19
OLD 7   Göte Lordh               Flen                     250-19
OLD 7   Harry Friman             Råneå                    250-19
OLD 11  Olle Pettersson          Norrköping               250-18
OLD 12  Arne Eriksson            Ljusnarsberg             250-17
OLD 12  Erik Ernstsson           Stora skedvi             250-17
OLD 12  Ingvar Bergsten          Skövde                   250-17
OLD 12  Lars-Uno Andersson       Mariefred-Kärnbo         250-17
OLD 12  Rune Einarsson           Sundsvall                250-17
OLD 12  Sture Kjellgren          Christianstad            250-17
OLD 12  Ture Berg                Umeå                     250-17
OLD 19  Ivan Olausson            Hemsjö                   250-16
OLD 19  Johan Salmi              Hedenäset                250-16
OLD 21  Hans Strömberg           Ludvika                  250-15
OLD 21  Tage Gustafsson          Piteå                    250-15
OLD 23  Karl-Erik Eriksson       Enköping                 250-14
OLD 24  Bengt Cedergren          Stånga                   250-12
OLD 25  Ingvar Höglind           Ålem                     250-9
OLD 26  Sigfrid Adolfsson        Sveg                     249-21
OLD 27  Göte Andersson           Madesjö-Nybro            249-20
OLD 27  Rune Karlsson            Lesjöfors                249-20
OLD 29  Bertil Karlsson          Skivarp                  249-17
OLD 30  Göte Arvebring           Skövde garnison          249-16
OLD 30  Lennart Olsson           Orust Östra              249-16
OLD 32  Eric Carlsson            Alvesta                  249-15
OLD 32  Rune Öhman               Luleå                    249-15
OLD 34  Helge Ellesjö            Husby - Vidbo            249-14
OLD 35  Bertil Sollenberg        Litslena-Grillby         249-13
OLD 35  Eric Sjöberg             Flen                     249-13
OLD 35  Gert Blusi               Sundsvall                249-13
OLD 35  Oskar Hansson            Stigen                   249-13
OLD 35  Ove Nilsson              Wemmentorp-Örkelljun     249-13
OLD 40  Hans Bergström           Katarina                 249-12
OLD 41  Carl-Axel Weilenmann     Alingsås                 249-11
OLD 41  Karl-Erik Andersson      Husby - Vidbo            249-11
OLD 41  Sture Andersson          Reftele                  249-11
OLD 44  Sten Bernandersson       Tvååker                  249-10
OLD 45  Evert Sydberg            Vittangi                 249-9
OLD 46  Lars Heiling             Norrköping               248-18
OLD 47  Erik Nilsson             Glimåkra                 248-17
OLD 47  Torolf Thoren            Närkes Boo               248-17
OLD 49  Alvar Persson            Visby                    248-16
OLD 49  Åke Hagberg              Nora                     248-16
OLD 51  Ingvar Larsson           Loshult                  248-15
OLD 52  Tage Olsson              Katarina                 248-13
OLD 52  Ynve Lenö                Anundsjö                 248-13
OLD 54  Ivar Hagström            Delsbo-Bjuråker          248-12
OLD 55  Börje Söderling          Malung                   248-10
OLD 55  Lennart Gustafsson       Södermalm-liljeholmn     248-10
OLD 57  Gustaf Eklund            Rönnskär                 248-9
OLD 57  Gösta Gustavsson         Sölvesborg               248-9
OLD 59  Bo Nilsson               Östhammar                248-8
OLD 60  Gunnar Peterson          Älvdalen                 247-15
OLD 61  Karl Axel Hederfelt      Väte                     247-13
OLD 61  Sven-Olof Svensson       Ålem                     247-13
OLD 63  Erik Jönsson             P 2 Hässleholm           247-12
OLD 63  Per-Anders Hallgren      Norrköping               247-12
OLD 65  Ragnar Sundström         Hedemora                 247-11
OLD 65  Thure Johannesson        Katarina                 247-11
OLD 67  Bertil Hjalmarsson       Wemmentorp-Örkelljun     247-10
OLD 67  Kurt Jonsson             Loshult                  247-10
OLD 67  Martin Ekstrand          Läbyvad                  247-10
OLD 70  Sven Eneman              Mönsterås                247-9
OLD 71  Göran Norden             Kubikenborg              247-7
OLD 71  Ove Olofsson             Höör                     247-7
OLD 73  Henry Carlsson           Madesjö-Nybro            246-14
OLD 74  Lars Källgren            Skarpsskf Sthlm          246-13
OLD 75  Rune Dackander           I 2 Kristinehamn         246-11
OLD 75  Stig Persson             P 2 Hässleholm           246-11
OLD 75  Sven Svensson            Ore                      246-11
OLD 78  Arne Persson             Hyllstofta               246-9
OLD 78  Hans Bergsten            Skövde                   246-9
OLD 80  Börje Johansson          Sthlms-polisen           246-7
OLD 81  John Erik Blombäck       Karlsborgsverken         245-18
OLD 82  Sören Sundin             Katarina                 245-14
OLD 83  Hilding Andersson        P 2 Hässleholm           245-12
OLD 84  Arne Abelsson            Essunga                  245-10
OLD 84  Carl-Erik Gustavsson     Göteborg                 245-10
OLD 84  Uno Persson              Persön                   245-10
OLD 87  Eric Mårtensson          Sövde-Blentarp           245-9
OLD 87  Sixten Svensson          Malung                   245-9
OLD 89  Arne Hedlöf              Hedemora                 245-8
OLD 89  Sven Johansson           Åker-Länna               245-8
OLD 91  Erik Levin               Malmö-Lund               244-14
OLD 92  Kjell Svensson           Ultuna                   244-12
OLD 93  Arvid Löf                Herrestad                244-11
OLD 93  Lars Mårtensson          Hammerdal                244-11
OLD 93  Rune Larsson             Mariestad                244-11
OLD 96  Gunnar Ejeborg           Enköping                 244-7
OLD 96  Lars Sjöö                Karlsborg                244-7
OLD 98  Anders Ljungdèn          Sollentuna               243-12
OLD 98  Gösta Larsson            Lännäs                   243-12
OLD 100 Stig Håkansson           Kristianopel             243-11
OLD 101 Johnny Proos             Sthlms Örlogsstation     243-8
OLD 101 Vidar Eriksson           Ånimskog                 243-8
OLD 103 Kjell Runnemark          Skarpsskf Sthlm          243-6
OLD 104 Hans Nilsson             Gullbergs Härad          243-5
OLD 105 Valter Wiklund           Öregrund-Gräsö           242-10
OLD 106 Åke Abrahamson           Skövde garnison          242-7
OLD 107 Yngve Ivarsson           Lysekil                  242-6
OLD 108 Tage Södergren           Karlsborg                242-4
OLD 109 Jack Hermansson          Haparanda                241-9
OLD 110 Harry Krantz             Sörby-Odensberg          241-8
OLD 111 Ingvar Lindberg          Visby                    241-7
OLD 112 Ingvar Svensson          Gullabo                  241-5
OLD 113 Gösta Ringholm           Karlstad                 241-4
OLD 114 Sven-Erik Bodin          Ramsta                   240-17
OLD 115 Lennart Sollenberg       Litslena-Grillby         240-5
OLD 116 Olle Olsson              Bollsta                  239
OLD 117 Arne Svantesson          Lidköping                239
OLD 118 Karl-Gustav Runander     Visby                    238
OLD 119 Gunnar Forsman           Närkes Kil               238
OLD 120 Jim Sundqvist            Arjeplog                 238
OLD 121 Gustav Holmström         Övertorneå               238
OLD 121 Hans Schneiter           Skarpsskf Sthlm          238
OLD 123 Edvin Johnsson           Mörrum                   237
OLD 124 Claes Berg               Hässelby                 237
OLD 125 Evald Enokson            G-F Lönnskog             237
OLD 125 Hans Johnsson            I 16 Halmstad            237
OLD 127 Gösta Brolin             Essunga                  236
OLD 127 Ragnar Andersson         Flygsfors                236
OLD 129 Nils A Olsson            Norsholm                 236
OLD 130 Gösta Henriksson         Vittangi                 235
OLD 131 Lennart Thorstensson     Kinnekulle               235
OLD 132 Arne Martinsson          Gunnarsjö                234
OLD 133 Sune Cegrell             Nässjö                   234
OLD 134 Curt Andersson           Löberöd                  233
OLD 135 Ivar Lindstedt           Norra Film-Vigelsbo      232
OLD 136 Tage Gustafsson          Karlsbäck                232
OLD 137 Erik Nyström             Örgryte                  227
OLD 138 Erik Persson             Ljusdal                  226
OLD 139 Gunnar Andersson         Södertelge               225
OLD 139 Olov Malmkvist           Stenkvista               225
OLD 141 Enfrid Olofsson          Karlsbäck                224
OLD 142 Erik Johansson           Stigen                   223
OLD 143 Tage Pettersson          Stenkvista               222
OLD 144 Olof Sänkelä             Haparanda                221
OLD 145 Östen Johansson          Stigen                   217
OLD 146 Holger Hjälte            Töre                     216
OLD 147 Gunnar Semneby           Karlstad                 187
OLD 148 Georg Skansebo           Orust Östra              186
DAM 1   Terese Strandh           Mariestad                250-19
DAM 2   Eva Nordgren             Visborg                  250-16
DAM 3   Pia Thegrerström         Turinge                  250-10
DAM 4   Helen Svensson           Nacka-Saltsjöbaden       249-16
DAM 5   Ingrid Bengtsson         P 2 Hässleholm           249-12
DAM 6   Anneli Carlborg          Lunda                    249-9
DAM 7   Eva Sätterlund           Lidingö                  248-15
DAM 7   Mona Jensen              Hyllstofta               248-15
DAM 9   Britt-Marie Pettersson   Gärdslösa                248-10
DAM 10  Greta Andersson          Niemisel                 247-10
DAM 11  Ann-Charlotte Hallén     Järna                    246-11
DAM 12  Anette Westerlund        Norra Film-Vigelsbo      246-10
DAM 13  Annette Hansback         Älvdalen                 245-12
DAM 14  Anita Larsson            Lima                     245-11
DAM 14  Monica Eriksson          Örebro                   245-11
DAM 16  Kerstin Åslin            Gefle                    245-7
DAM 17  Katarina Wirstam         Nässjö                   244-10
DAM 17  Ulla Almroth             Vilhelmina               244-10
DAM 19  Sara-Maria Henriksson    Hallsberg                244-8
DAM 20  Tina Lengqvist           Mönsterås                243-8
DAM 21  Anne Marie Strandh       Mariestad                243-7
DAM 22  Ing-Marie Abramsson      Karlsbäck                240-7
DAM 22  Åsa Nelin                Skt Olof                 240-7
DAM 24  Lilly-Ann Gustafsson     Åsele                    239
DAM 25  Yvonne Brodin            Gefle                    239
DAM 26  Britt-Marie Petersson    Gärdslösa                234
DAM 27  Anne-Christine Sandelin  Mönsterås                233
DAM 28  Maria Faxbrink           Hammerdal                226
DAM 29  Gun Mari Hedman          Sorsele                  213
DAM 30  Aina Grunditz            Nässjö                   210
DAM 31  Anita Jonsson            Marsfjäll                210
1   1   Lars-Olof Glifberg       Skt Olof                 250-21
1   2   Caroline Törnvall        Ultuna                   250-20
1   3   Anders Andersson         Öregrund-Gräsö           250-19
1   3   Björn Karlsson           Skyllberg                250-19
1   3   Kjell Ahrenius           Haraker                  250-19
1   3   Rolf Garn                Harestad                 250-19
1   7   Fredrik Jaensson         Dörby                    250-17
1   7   Johan Lundin             Sörby-Odensberg          250-17
1   7   Lars-Göran Westerberg    Svanstein                250-17
1   10  Maria Larsson            Fagersta                 250-16
1   11  Bertil Pettersson        Nässjö                   250-15
1   11  Christoffer Sers         Örebro                   250-15
1   11  Mattias Johnsson         Malexander-Boxholm       250-15
1   14  Bo Pettersson            Nässjö                   250-13
1   15  Tobias Arvidsson         Kävsjö                   250-9
1   16  Jan Erenius              Mönsterås                249-19
1   17  Anders Lindwall          Löberöd                  249-18
1   17  Reidar Engström          Söderala                 249-18
1   19  Mats Larsson             Skt Olof                 249-17
1   20  Amanda Freiholtz         Essunga                  249-16
1   20  Tomas Lundgren           Ålem                     249-16
1   20  Ulrika Nerelius          Bromma                   249-16
1   23  Slavica Stanimirowic     Sthlm Central            249-15
1   24  Napolion Norberg         Karlsbäck                249-14
1   25  Patrik Johansson         Herrestad                249-12
1   26  Anders Björkman          Malexander-Boxholm       249-11
1   27  Ingvar Olofsson          Karlsbäck                249-8
1   28  Anna Berg                Tulleråsen               248-18
1   29  Jonny Högberg            Gumboda                  248-15
1   30  Anders Bergquist         Ålem                     248-13
1   30  Daniel Eriksson          Laxå                     248-13
1   30  Konrad Jönsson           Sävsjö                   248-13
1   30  Mikael Dahlin            Halmstad-snöstorp        248-13
1   34  Hans Karlsson            Kvistbro                 248-11
1   34  Kennet Karlsson          Breven                   248-11
1   36  Helena Olsson            Sövestad                 248-10
1   37  Per-Anders Örnehult      Lycksele                 248-9
1   38  Mikael Lindh             Fältjägarna              247-16
1   39  Anders Hansson           Järbo                    247-15
1   39  Heikki Matero            Dannemora-Österby        247-15
1   41  Ulf Olofsson             Piteå                    247-14
1   42  Björn Andersson          Östad                    247-13
1   42  Peder Svensson           Nacka-Saltsjöbaden       247-13
1   44  Tomas Forsberg           Degerfors                247-11
1   45  Anders Rickardsson       Kråkshult                247-10
1   46  Andreas Nerelius         Bromma                   247-9
1   47  Mats Arvidsson           Ragunda                  247-7
1   48  Anders Gustafsson        Sörby-Odensberg          246-13
1   49  Börje Sandelin           Mönsterås                246-12
1   49  Mats Green               Säter                    246-12
1   51  Emma Petrusson           Tullus                   246-10
1   51  Gillis Hansson           Skee                     246-10
1   51  Kjell Johansson          Kvistbro                 246-10
1   54  Andreas Öberg            Karlsbäck                246-9
1   55  Göran Palm               Kvarsebo                 245-10
1   56  Mikko Rauma              Dannemora-Österby        245-9
1   56  Stefan Szabo             Oxelösund                245-9
1   58  Benny R Andersson        Öregrund-Gräsö           245-8
1   59  Mårten Olofsson          Karlsbäck                245-6
1   59  Pelle Gidstedt           Norra Vånga              245-6
1   61  Bengt Hyytiäinen         Visborg                  245-4
1   62  Andrew Townsend          Vist-Vårdnäs             244-8
1   63  Berny Jonsson            Flygsfors                244-7
1   63  Fredrik Björkman         Malexander-Boxholm       244-7
1   65  Jan Petrusson            Tullus                   244-5
1   66  Jenny Johansson          Karlsbäck                243-10
1   66  Åke Sundkvist            Strömsund                243-10
1   68  Håkan Landin             Mörsil                   243-9
1   69  Lennart Lönn             Breven                   243-8
1   70  Arne Karlsson            Vadstena                 243-7
1   70  Torvald Josefsson        Nässjö                   243-7
1   72  Clas Engström            Nässjö                   243-6
1   72  Thomas Mårts             Stora skedvi             243-6
1   74  Mats Karlsson            Överum                   242-12
1   75  Jörgen Löfling           Delsbo-Bjuråker          242-11
1   76  Irene Palm               Tingsryd                 242-6
1   76  Kjell Holmbom            Piteå                    242-6
1   78  Teresia Carlsson         Valdemarsvik             241-11
1   79  Simon Pihlblad           Vilshultsorten           241-10
1   80  Tobias Ryd               Vist-Vårdnäs             241-9
1   81  Linda Axelsson           Herrestad                241-8
1   81  Torbjörn Lindström       Enköping                 241-8
1   83  Claes Ringman            Söderala                 241-7
1   84  Ulf Norling              Söderala                 240-8
1   85  Bo Eriksson              Östhammar                240-7
1   85  Ingemar Eriksson         Gräsgärde                240-7
1   87  Björn Lindgren           Bromma                   240-5
1   88  Kjell Samuelsson         Vist-Vårdnäs             240-4
1   89  Eskil Abramsson          Karlsbäck                239
1   89  Per-Olof Thim            Landskrona               239
1   91  Tommy Widmark            Hofors                   239
1   92  Hari Nietula             Degerfors                239
1   93  Magnus Blix              Sollentuna               238
1   94  Patrik Jutkvist          Ålem                     238
1   95  Roger Sluugh             Moälven/Modo             238
1   96  Henrik Karlsson          Vadstena                 238
1   97  Ingemar Ström            Pello                    237
1   98  Anna-Lena Petruson       Tullus                   236
1   99  Lars Erlandsson          Össeby Garn              236
1   100 Tommy Johansson          Gärdslösa                235
1   101 Hans Olof Olofsson       Karlsbäck                235
1   101 Regina Schmocker         Malmberget-Kos           235
1   103 Ingemar Johansson        Skövde                   234
1   104 Anders Bergdahl          Degerfors                234
1   105 Ulf Halvardsson          Västra Ämtervik          234
1   106 Jesper Zeiloth           Laxå                     232
1   107 Anders Gustavsson        Oxelösund                231
1   108 Sven-Olov Flodberg       Söderala                 231
1   109 Tommy Palm               Nässjö                   230
1   110 Nina Sirelius            Sthlm Central            229
1   111 Anders Calltorp          Sjösa                    228
1   112 Leif Kalm                Vist-Vårdnäs             225
1   113 Hans Wennberg            Oxelösund                224
1   114 Göte Karlsson            Vist-Vårdnäs             224
1   115 Christer Mjömark         Christianstad            223
1   116 Stefan Nyberg            Visborg                  221
1   117 Patrik Malmsten          Järna                    219
1   118 Mattias Algebäck         Barne-Åsaka              217
1   119 Jan-Erik Jacobsson       Näs                      217
1   120 Lennart Stenborg         Törnsfall                214
1   121 Stefan Halldin           Mjölby                   213
1   122 Mats Gustavsson          Fågelfors                210
1   123 Jörgen Byström           Sorsele                  208
1   124 Peter Norrby             Visborg                  202
1   125 Hans Kull                Vist-Vårdnäs             197
1   126 Patrik Hedlund           Hedemora                 196
1   127 Stefan Henriksson        Hagfors                  164
17  1   Peter Östling            F 21 Luleå               250-25
17  2   Gustav Eriksson          Östhammar                250-24
17  2   Mattias Hansen           Ystad                    250-24
17  4   Anders Karlsson          Harestad                 250-22
17  4   Klas Wiréhn              Nässjö                   250-22
17  4   Robert Lindström         Skultuna                 250-22
17  7   Evelina Tällberg         Bollnäs                  250-21
17  7   Jenny Nilsson            Kärda                    250-21
17  7   Linus Bohman             Ystad                    250-21
17  7   Niklas Nilsson           Gillberga-Lista          250-21
17  7   Rikard Jansson           Norrskedika-Forsmark     250-21
17  7   Tommy Berglund           Sävar                    250-21
17  13  Gustav Lövgren           Niemisel                 250-20
17  13  Per Robertsson           Gimo                     250-20
17  15  Björn Runarsson          Norrskedika-Forsmark     250-19
17  15  Magnus Brännström        Ale                      250-19
17  15  Patrik Sartz             Öja-Västermo             250-19
17  18  Christian Gabrielsson    Rommehed                 250-18
17  18  Jonas Malmqvist          Bälgviken                250-18
17  18  Rickard Gustavsson       Oskarshamn               250-18
17  18  Ronny Pettersson         Los                      250-18
17  22  Daniel Henriksson        Gammaltorp               250-17
17  22  Josefin Öberg            Karlsbäck                250-17
17  22  Martin Nylund            Grimeton                 250-17
17  22  Mikael Sunesson          Nyköping                 250-17
17  26  Anders Nilsson           Beted                    250-16
17  26  Erika Garberg            Össeby Garn              250-16
17  26  Hanna Högh-Olsson        Tvååker                  250-16
17  29  Björn Karlsson           Aspås                    250-15
17  29  Christoffer Westerlund   Östhammar                250-15
17  29  Emil Andersson           Kinneved                 250-15
17  29  Jerry Davidsson          Tvååker                  250-15
17  29  Martin Arnör             Öja-Västermo             250-15
17  34  Helena Åkerlund          Skultuna                 250-14
17  34  Mikael Berkelund         Åtvidaberg               250-14
17  36  Carina Pettersson        Evertsberg               250-11
17  37  Magnus Berndtsson        Vikingen                 250-2
17  38  Linda Peterson           Älmhult                  249-23
17  39  Martin Johansson         Kinneved                 249-21
17  40  Charlotte Myhrberg       Öregrund-Gräsö           249-20
17  41  Erik Engström            Grimeton                 249-18
17  41  Joakim Lindahl           Holmsjö                  249-18
17  41  Peter Lindqvist          Össeby Garn              249-18
17  44  Frances Holmsten         Halmstad-snöstorp        249-17
17  45  Ida Bengtsson            P 2 Hässleholm           249-15
17  45  Jon Persson              Arjeplog                 249-15
17  45  Mikael Adielsson         Mönsterås                249-15
17  45  Therese Melander         F 21 Luleå               249-15
17  49  Annica Hedman            Vadstena                 249-11
17  49  Frida Hultin             Ljusdal                  249-11
17  51  Henrik Ryding            Skultuna                 248-18
17  52  Patrik Axelsson          Levene                   248-17
17  53  Rickard Carlstrand       Nyköping                 248-15
17  54  Göran Öfverström         Aspa-Gusselby            248-11
17  55  Simon Jonsson            Bastuträsk               248-10
17  56  Pär Antonsson            Anderstorp               248-8
17  57  Jonas Jonsson            Forsa                    247-13
17  58  Fredrik Nilsson          Beted                    247-10
17  58  Markus Green             Anderstorp               247-10
17  60  Emma Freiholtz           Essunga                  247-8
17  61  Christian Hertz          Löderup                  246-13
17  61  Joakim Mellin            Örnsköldsvik             246-13
17  63  Magnus Persson           Evertsberg               246-12
17  63  Tomas Hed                Forsa                    246-12
17  65  Helena Wilhelmsson       Furulund                 246-11
17  65  Kristoffer Andersson     Aspås                    246-11
17  67  Johan Larsson            Fränsta                  246-10
17  68  Daniel Moell             Arboga                   245-9
17  69  John Nörregård           Löderup                  245-7
17  70  Simon Fredriksson        Hagby                    244-8
17  71  Jimmy Pettersson         Los                      243-12
17  72  Jörgen Isaksson          Vikingen                 243-9
17  73  Fredrik Andersson        Össeby Garn              243-6
17  74  Patrik Andersson         Gamleby                  242-11
17  75  Joakim Grönholm          Uppsala                  242-10
17  76  Lasse Partanen           Nyköping                 242-8
17  77  Andreas Westlund         Anderstorp               241-8
17  78  Jill Svensson            Gnesta                   241-6
17  79  Santeri Korhonen         Olofström                240-8
17  80  Karin Edvardsson         Täby-Viggbyholm          240-5
17  81  Linus Kristiansson       Herrestad                238
17  82  Rickard Willholt         Kinneved                 238
17  83  Fredrik Lindblom         Flundre                  238
17  84  Mariana Olofsson         Marsfjäll                232
17  85  Rickard Sölvestål        Fränsta                  231
17  86  Kristian Olsson          Aspås                    231
17  87  Marcus Berggren          Barne-Åsaka              231
17  88  Markus Johansson         Norra Vånga              229
17  89  Emil Wahlström           Gnesta                   223
17  89  Jonas Nordqvist          Gärdslösa                223
17  91  Björn Pettersson         Fränsta                  220
17  92  Erik Eriksson            Hedemora                 217
17  93  Jesper Grytting          Hässelby                 212
15  1   Tobias Norman            I 16 Halmstad            250-25 250-24
15  2   Emil Johansson           Ale                      250-25 250-23
15  3   Elin Åhlin               Bälgviken                250-24
15  3   Erik Jonsson             Arvika                   250-24
15  3   Fredrik Henningsen       Öja-Västermo             250-24
15  3   Johan Zakrisson          Ramselefors              250-24
15  3   Rickard Edin             Ale                      250-24
15  8   Cecilia Karlsson         Dals Ed                  250-23
15  8   Chatarina Runarsson      Norrskedika-Forsmark     250-23
15  8   Emelie Antonsson         Tofta                    250-23
15  8   Erik Rosenberg           Malmö-Lund               250-23
15  8   Joakim Pettersson        Malmö-Lund               250-23
15  8   Lisa Löpare              Juoksengi                250-23
15  8   Marcus Sandberg          Ramselefors              250-23
15  8   Veronica Carlsson        Rommehed                 250-23
15  8   Viktor Bohman            Ystad                    250-23
15  17  Alexander Emanuelsson    Juoksengi                250-22
15  17  Carina Norling           Söderala                 250-22
15  17  Daniel Zakrisson         Ramselefors              250-22
15  17  Rasmus Eriksson          Björksta                 250-22
15  17  Sebastian Jonsson        Valbo                    250-22
15  22  Anders Bertilsson        Kinneved                 250-21
15  22  Emil Bergström           Härnösand                250-21
15  22  Fredrik Åkerlund         Skultuna                 250-21
15  22  Marika Bergquist         Ålem                     250-21
15  22  Veronica Petersén        Hogdal                   250-21
15  27  Ida Robertsson           Gimo                     250-20
15  27  Jenny Gustavsson         Sävsjö                   250-20
15  27  Matthias Lampinen        Töre                     250-20
15  27  Robin Johansson          Kärda                    250-20
15  27  Therese Jonasson         Oskarshamn               250-20
15  27  Torbjörn Svensson        Kärda                    250-20
15  33  Jonas Brauer             P 2 Hässleholm           250-19
15  33  Tony Sundqvist           Grums                    250-19
15  33  Ulf Eriksson             Skövde                   250-19
15  36  Axel Karlsson            Ystad                    250-18
15  36  Emma Hofflander          Sölvesborg               250-18
15  36  Hampus Larsen            Skövde                   250-18
15  36  Martin Gustavsson        Sörby-Odensberg          250-18
15  36  Mikael Karlsson          Kvistbro                 250-18
15  41  Andreas Pergefors        Bromma                   250-17
15  41  Emil Baumer              Gnesta                   250-17
15  41  Freddie Nylund           Grimeton                 250-17
15  41  Helena Olsson            Lima                     250-17
15  41  Jennica Carlsson         Skövde                   250-17
15  41  Mattias Godö             Skultuna                 250-17
15  41  Patrik Garn              Harestad                 250-17
15  41  Robin Lilja              Kinneved                 250-17
15  49  Anders Olofsson          Skellefteå               250-16
15  49  Camilla Sunesson         Nyköping                 250-16
15  49  Ida Taavenikuu           Juoksengi                250-16
15  49  Linda-Marie Magnusson    Sölvesborg               250-16
15  53  Fredrik Jonasson         Sveg                     250-15
15  53  Mikael Gerlström         Aspa-Gusselby            250-15
15  53  Mikaela Besedes          Vilshultsorten           250-15
15  53  Mimmi Steen              Halmstad-snöstorp        250-15
15  53  Therese Sörensén         Bromölla                 250-15
15  58  Joel Hermansson          Knislinge                250-14
15  59  Niklas Gustafsson        Skellefteå               250-12
15  60  Stefan Eriksson          Malung                   250-11
15  61  Alexander Johansson      Arboga                   250-10
15  61  Tim Ragnarsson           Limhamn                  250-10
15  63  Björn Andersson          Ystad                    249-20
15  64  Erik Faxbrink            Hammerdal                249-18
15  64  Marie Fjällström         Ramselefors              249-18
15  64  Viktor Blomqvist         Råneå                    249-18
15  67  Karel Eriksson           Gimo                     249-17
15  68  Fredrik Olofsson         Piteå                    249-16
15  68  Gustav Mood              Tvååker                  249-16
15  68  Jimmy Andersson          Kinneved                 249-16
15  68  Martin Andersson         Skultuna                 249-16
15  68  Peter Ek                 Kinneved                 249-16
15  73  Peter Hammarberg         Hogdal                   249-15
15  73  Ronja Hansson            Skee                     249-15
15  73  Victoria Wilhelmsson     Nässjö                   249-15
15  76  Eddie Baumer             Gnesta                   249-14
15  76  Jimmy Gustavsson         Kinneved                 249-14
15  76  Mikael Gustavsson        Mjölby                   249-14
15  79  Jesper Lindström         Härnösand                249-13
15  80  Elin Bengtsson           Bälgviken                249-12
15  81  Anna-Tova Dellegård      Skyllberg                249-11
15  81  Fredrik Östberg          Lunda                    249-11
15  83  Tobias Nilsson           Sölvesborg               249-9
15  83  Viktor Sundling          I 16 Halmstad            249-9
15  85  Patrik Börjesson         Kvistbro                 248-19
15  86  Erik Löpare              Juoksengi                248-17
15  86  Tobias Dahlqvist         Toltorp                  248-17
15  88  Johanna Nordin           Örebro                   248-16
15  88  Öyvind Nörregård         Löderup                  248-16
15  90  Frank Lindbäck           Ale                      248-14
15  90  Jennie Eriksson          Los                      248-14
15  90  Scott Ekman              Nässjö                   248-14
15  93  Andreas Hallqvist        Los                      248-12
15  94  Per Jönsson              Södra Gärd               248-10
15  95  Malin Torp               Säffle                   248-9
15  96  Tobias Lindqvist         Skultuna                 248-7
15  97  Emil Huuva               Niemis                   247-17
15  98  Andreas Varga            Nyköping                 247-16
15  99  Sofi Gidstedt            Norra Vånga              247-15
15  100 Linus Blomkvist          Råneå                    247-14
15  100 Maria Lindroth           Bromma                   247-14
15  100 Per Wilhelmsson          Nässjö                   247-14
15  103 Lars Lundquist           Ultuna                   247-13
15  104 Jennie Ampel             Gamleby                  247-11
15  105 Pontus Nordgren          Visborg                  247-10
15  106 Martin Romin             Hagby                    247-9
15  107 Maria Sträng             Arboga                   246-15
15  107 Tommy Kristiansson       Lekvattnet               246-15
15  109 Fredrik Ahrenius         Haraker                  246-9
15  110 Anders Gustavsson        Norra Vånga              246-8
15  110 Åsa Granlund             Haraker                  246-8
15  112 Hannes Granberg          Malmö-Lund               245-17
15  113 Emil Johansson           Skultuna                 245-16
15  113 Fredrik Larsson          Delsbo-Bjuråker          245-16
15  115 Madeleine Axelsson       Skede                    245-15
15  116 Daniel Nilsson           Grums                    245-14
15  116 Jenny Stenberg           Anderstorp               245-14
15  116 Johannes Karlsson        Oskarshamn               245-14
15  119 Andreas Andersson        I 21 Sollefteå           245-11
15  119 Fredrik Vestlund         Götene                   245-11
15  119 Jimmy Svensson           Degerfors                245-11
15  119 Joakim Engström          Harestad                 245-11
15  119 Johan Jakobsson          Lekvattnet               245-11
15  119 Johanna Pettersson       Ramsberg                 245-11
15  125 Henrik Larsson           Källsjö                  245-10
15  126 Patrik Karlsson          Sthlm Central            245-9
15  127 Michaela Karlsson        Oskarshamn               244-15
15  128 Robin Johansson          Skövde                   244-13
15  129 Louise Persson           Hyllstofta               244-12
15  130 Kristoffer Nordin        Nässjö                   244-11
15  130 Rickard Kalm             Vist-Vårdnäs             244-11
15  132 Christopher Hjulström    Fagersta                 244-10
15  133 Nils-Erik Drotth         Vist-Vårdnäs             244-9
15  134 Tomas Lidström           Råneå                    244-7
15  135 Torbjörn Wexell          Los                      243-12
15  136 Fredrik Svensson         Åsele                    243-5
15  137 Pär Wallberg             Arvika                   242-13
15  138 David Örtengren          Ånimskog                 242-10
15  139 Emil Edlund              Ljusdal                  242-7
15  140 Johan Sörby              Mora                     242-6
15  141 Jonas Johansson          Norrköping               242-4
15  142 Johanna Tällberg         Bollnäs                  241-16
15  143 Tommy Larsson            Degerfors                241-12
15  144 Johnny Olsson            Närkes Boo               241-10
15  145 Markus Persson           Olofström                241-8
15  145 Robert Brink             Herrestad                241-8
15  147 Dennis Karlsson          Sthlm Central            241-7
15  148 Fredrik Samuelsén        Skultuna                 240-11
15  149 Niclas Wikström          Piteå                    239
15  150 Robin Magnusson          Sölvesborg               239
15  151 Fredrik Arnesson         Gimo                     239
15  152 Robin Nilsson            Vilshultsorten           239
15  152 Simon Köhlström          Los                      239
15  154 Annalotta Allared        SYDHALLAND               239
15  155 Jonas Eriksson           Delsbo-Bjuråker          239
15  156 Martin Jonsson           Norra Vånga              238
15  156 Mikael Andersson         I 21 Sollefteå           238
15  156 Paulina Gustavsson       Norra Vånga              238
15  159 Leo Pettersson           Mjölby                   237
15  160 Emil Wiberg              Hagby                    237
15  161 Max Öhman                Frösunda                 236
15  162 Kristoffer Johansson     Malmberget-Kos           236
15  162 Philip Blank             Norra Vånga              236
15  164 Kalle Svensson           Los                      235
15  165 Emil Sjöstrand           Hagby                    235
15  165 Melinda Pihlblad         Vilshultsorten           235
15  167 John Ropeter             Sthlm Central            235
15  168 Daniel Sundqvist         Toltorp                  233
15  169 Robin Johansson          Grums                    233
15  170 Fredrik Wolfram          Öja-Västermo             233
15  171 Per-Johan Olsson         Aspa-Gusselby            232
15  172 Simon Raja-Aho           Toltorp                  229
15  173 David Hellström          Gärdslösa                228
15  174 Carl-Oskar Allared       SYDHALLAND               228
15  175 Christoffer Carlevad     Hagby                    224
15  176 Erik Andersson           Eslöv                    221
15  177 Johann Freyr             Hagby                    219
15  178 Tom Samuelsson           Vist-Vårdnäs             218
15  179 Robin Karlsson           Närkes Boo               216
15  180 Anna Fransson            Vilshultsorten           210
15  181 Edita Gustavsson         Norra Vånga              210
15  182 Christian Karlsson       Närkes Boo               210
15  183 Oskar Karlsson           Breven                   205
15  184 Martin Fransson          Vilshultsorten           180
15  185 Martin Karlsson          Breven                   177

<< Bakåt