Kolmårdsträffen 2008-01-27 - Individuella resultat

Klass:
|  GF Elit   |  GF Banl   |  GF 4   |  GF 3   |  GF 56   |  GF 66st   |  GF 66   |  GF 72   |  GF 2   |  GF 1   |  GF 17   |  GF 15  |
Klass: GF Elit 

Plac Namn Förb Förening Resultat
1. Jan Thuresson E Finspong 6 6 6 6 6 6 = 36/23
6 2 4 0 5 6
2. Jan Rengbrand AB Lidingö skf 6 6 6 6 6 6 = 36/19
3 3 3 4 3 3
3. Göran Åhlin D Bälgvikens skf 6 5 6 6 6 6 = 35/19
5 1 2 5 3 3
4. Kjell Johansson X Hofors skf 6 6 5 6 6 6 = 35/14
2 0 2 5 1 4
5. Bo Wiqvist W Rommeheds skf 6 6 6 6 6 4 = 34/23
5 4 5 5 3 1
6. Hans Hägglund U Skultuna skf 6 5 6 6 5 6 = 34/22
6 2 5 4 3 2
7. Torbjörn Karlsson D Vrenaortens skg 6 6 6 6 4 6 = 34/19
5 4 3 5 1 1
8. Göran Hägg D Bälgvikens skf 6 6 6 6 4 6 = 34/15
1 2 3 3 1 5
9. Bengt Lindblad AB Tvör skf 6 3 6 6 6 6 = 33/18
6 0 3 4 1 4
10. Jonas Söderblom F Kulltorps skf 6 6 5 6 4 6 = 33/15
3 2 3 4 2 1
11. Per Ernstsson W Stora Skedevi skf 5 6 4 6 6 6 = 33/14
0 5 1 2 2 4
12. Jan Wallerström AB Ununge skf 6 6 5 4 5 6 = 32/15
0 4 4 1 2 4
13. Mats Svahn E Torshag 6 5 6 5 6 3 = 31/18
3 2 2 5 4 2
14. Lars-Göran Lundqvist AB Ununge skf 6 2 5 6 6 6 = 31/16
5 0 1 4 3 3
15. Olle Gabrielsson W Rommeheds skf 6 2 6 6 5 6 = 31/14
2 0 6 2 0 4
16. Liselott Danielsson G Växjö skg 6 6 3 6 6 4 = 31/10
2 0 0 5 1 2
17. Tobias Fridlund E Gusum 6 6 4 3 5 6 = 30/9
2 2 0 2 1 2
18. Ulf Gustavsson E Linköpings skg 6 1 6 4 6 6 = 29/10
0 0 5 0 3 2
19. Åke Arbrink AB Rosersbergs skf 6 4 3 6 3 6 = 28/17
6 1 2 4 1 3
20. Ulf Ingmansson AB Bromma skf 6 4 3 6 6 3 = 28/12
2 1 0 6 2 1
21. Magnus Thoreson T Glanshammar 6 3 5 5 4 5 = 28/7
3 1 0 2 1 0
22. Kjell Hansson U Västerås Friv Skarp 6 4 1 6 5 6 = 28/4
2 0 0 2 0 0
23. Lars Berken AB Tvör skf 6 1 3 6 4 6 = 26/13
0 0 1 6 1 5
24. Elin Åhlin D Bälgvikens skf 5 0 6 6 3 6 = 26/11
0 0 3 5 0 3
25. Anders Östh F Kulltorps skf 6 1 4 6 6 3 = 26/7
2 0 2 0 3 0
26. Leif Danielsson F Värnamo skf 4 6 3 5 3 2 = 23/8
0 2 1 4 1 0

Till sidhuvud


Klass: GF Banl 

Plac Namn Förb Förening Resultat
1. Thomas Bergman E Torshag 6 6 6 6 6 6 = 36/22
3 5 5 2 4 3
2. Kenneth Jonsson E Krokek 6 5 6 6 6 6 = 35/18
2 4 0 5 1 6
3. Örjan Walterhed E Torshag 6 6 6 6 5 4 = 33/11
4 2 1 3 0 1

Till sidhuvud


Klass: GF 4 

Plac Namn Förb Förening Resultat
1. Emil Diddilié E Krokek 6 5 6 6 5 5 = 33/19
5 0 3 4 2 5
2. Bo Pettersson E Linköpings skg 6 6 5 3 6 6 = 32/11
0 3 2 1 2 3
3. Torbjörn Långström E Finspong 6 6 6 6 5 2 = 31/16
2 4 4 3 2 1
4. Jonas Malmquist D Bälgvikens skf 4 6 4 6 5 6 = 31/7
0 2 1 3 0 1
5. Teddy Elm W Rättviks skg 6 2 4 5 6 6 = 29/13
2 0 4 1 3 3
6. Peter Sundkvist E Linköpings skg 4 5 4 6 4 6 = 29/13
0 4 1 2 2 4
7. Robert Fridlund E Gusum 5 6 4 4 5 5 = 29/9
0 2 0 2 1 4
8. Robert Lindström U Skultuna skf 6 6 1 5 4 6 = 28/22
4 5 1 4 3 5
9. Bernt Steffen AB Frötuna skf 6 3 6 3 4 6 = 28/12
3 0 3 1 1 4
10. Johan Berken AB Tvör skf 6 3 6 4 3 6 = 28/11
0 1 4 3 1 2
11. Rolf Sundberg X Hofors skf 6 1 4 5 6 6 = 28/10
2 0 2 3 3 0
12. Peter Karlsson T Glanshammar 4 4 4 6 3 5 = 26/12
0 1 2 3 2 4
13. Anders Cederlöf AB SöderbyKarls skf 5 6 4 6 5 0 = 26/7
3 1 0 2 1 0
14. Torsten Karlsson D Vrenaortens skg 4 5 5 5 2 5 = 26/6
1 0 2 3 0 0
15. Torbjörn Karlsson E Gusum 6 6 0 5 5 3 = 25/10
2 4 0 3 0 1
16. Krister Arvidsson W Stora Skedevi skf 6 4 1 6 2 6 = 25/9
0 0 0 4 0 5
17. Erling Norgren Y Örnsköldsviks skf 6 1 4 2 5 6 = 24/10
5 0 0 0 1 4
18. Håkan Borg E Linköpings skg 0 5 5 2 5 6 = 23/11
0 2 4 0 1 4
19. Martin Smedenborn D Åker-Länna skg 6 4 6 2 0 3 = 21/9
5 0 3 1 0 0
20. Leif Hellman D Nyköpings skg 4 3 0 4 2 6 = 19/2
0 0 0 1 0 1
21. Tony Jansson AB SöderbyKarls skf 6 1 0 6 1 2 = 16/6
1 0 0 4 1 0
22. Björn Ohlsson C Skogstibble skf 0 2 1 4 3 4 = 14/4
0 0 0 2 1 1
23. Ronny Andersson F Eksjö Garnison skf 0 0 0 0 0 0 = 0/0
0 0 0 0 0 0

Till sidhuvud


Klass: GF 3 

Plac Namn Förb Förening Resultat
1. Mattias Andersson U Skultuna skf 6 6 6 6 5 6 = 35/18
1 6 3 4 2 2
2. Marie Heisl U Skultuna skf 6 5 6 6 3 6 = 32/14
1 2 3 5 0 3
3. Kjell Johansson U Skultuna skf 6 5 4 6 5 6 = 32/9
0 3 0 4 1 1
4. Mats Norberg D Åker-Länna skg 5 6 4 2 3 6 = 26/12
0 5 1 1 1 4
5. Magnus Hess E Norsholm 1 6 5 6 2 6 = 26/10
0 2 2 3 1 2
6. John-Erik Lennkvist U Västerås Friv Skarp 5 6 2 6 5 2 = 26/8
0 3 1 3 1 0
7. Matts Johansson U Skultuna skf 5 3 1 6 4 5 = 24/13
2 1 1 5 1 3
8. Göran Johansson U Skultuna skf 6 6 1 6 4 1 = 24/10
2 0 0 6 2 0
9. Peter Berkelund E Åtvidabergs skg 1 5 1 6 6 5 = 24/7
0 1 0 3 0 3
10. Rune Bäckman U Skultuna skf 4 6 0 6 2 6 = 24/5
0 2 0 2 0 1
11. Patric Jonsson E Krokek 5 6 0 4 2 6 = 23/11
1 1 0 3 2 4
12. Anders Hasselgren D Trosa-Vagnhärads skg 6 6 1 3 3 4 = 23/10
0 4 1 2 1 2
13. Bo Ohlsson E Krokek 6 3 3 2 5 4 = 23/5
3 0 0 0 2 0
14. Fredrik Johansen W Rommeheds skf 5 0 4 5 4 4 = 22/5
0 0 1 2 1 1
15. Calle Lennkvist U Västerås Friv Skarp 3 3 0 4 6 6 = 22/3
0 0 0 0 1 2
16. Gunnar Stenberg U Skultuna skf 5 4 0 3 2 5 = 19/3
0 1 0 1 0 1
17. Sture Malmquist D Bälgvikens skf 5 2 3 2 2 3 = 17/7
3 1 1 2 0 0

Till sidhuvud


Klass: GF 56 

Plac Namn Förb Förening Resultat
1. Jan Norlander U Skultuna skf 6 6 6 6 4 6 = 34/14
1 3 1 3 2 4
2. Ingemar Söderberg F Kulltorps skf 6 6 5 5 6 5 = 33/14
2 3 3 1 1 4
3. Bengt Myrberg C Skogstibble skf 6 6 3 6 6 6 = 33/12
3 3 0 2 2 2
4. Sölve Pihl E Finspong 6 5 6 6 3 6 = 32/18
5 1 3 3 1 5
5. Börje Forsberg C Östhammar 6 6 6 6 2 6 = 32/9
0 3 3 1 0 2
6. Arne Korsbäck U Skultuna skf 6 3 4 6 5 6 = 30/16
2 1 1 4 3 5
7. Christer Rosenberg D Nyköpings skg 6 6 6 4 2 6 = 30/10
0 3 3 2 0 2
8. Kjell Lindh C Bälinge/Jumkil skf 6 3 4 6 4 6 = 29/13
2 1 3 3 1 3
9. Hans Olsson E Norsholm 6 5 4 5 3 6 = 29/11
1 1 1 4 1 3
10. Stig Larsson AB Sthlm Skarps skf 3 6 5 6 3 6 = 29/10
0 3 3 1 1 2
11. Sören Andersson D Kjula-Jäder 6 5 5 4 5 4 = 29/9
1 1 2 2 2 1
12. Ulf Lindén D Trosa-Vagnhärads skg 6 3 4 5 6 5 = 29/7
2 0 0 2 1 2
13. Tommy Lundquist D Trosa-Vagnhärads skg 5 5 3 4 5 6 = 28/13
1 4 2 2 2 2
14. Gunnar Johansson HS Gärdslösa skf 6 5 3 6 3 5 = 28/9
1 4 0 2 1 1
15. Bernt Hellström HS Gärdslösa skf 6 6 4 6 4 2 = 28/4
1 0 1 2 0 0
16. Lars Gråberg C Listlena-Grillby skf 4 4 3 6 4 6 = 27/9
0 0 2 3 2 2
17. Sune Påhls W Rättviks skg 6 6 5 2 5 2 = 26/12
0 3 4 0 3 2
18. Göran Thörnert F Eksjö Garnison skf 6 2 5 6 4 2 = 25/10
0 1 2 5 2 0
19. Kurt Gillström E Kisa 6 5 3 5 0 6 = 25/7
5 0 0 1 0 1
20. Stefan Sahlen C Gimo 4 3 4 6 4 4 = 25/7
0 1 1 5 0 0
21. Tore Bjurvén AB Lidingö skf 6 1 6 6 2 3 = 24/15
6 0 4 5 0 0
22. Kjell Persson E Gusum 6 5 4 1 2 6 = 24/6
1 0 0 0 0 5
23. Björn Svensson D Gnesta skg 5 1 6 5 3 3 = 23/3
0 0 1 1 0 1
24. Kent Edefuhr AB Järna skf 4 4 1 5 3 5 = 22/10
0 3 0 3 1 3
25. Göran Myrberg C Öregrund 5 1 4 6 2 4 = 22/8
1 0 0 5 0 2
26. Mats Johansson AB Sthlm Central 5 3 1 5 3 5 = 22/7
1 1 0 2 1 2
27. Anders Wiksjö AB Järna skf 6 2 5 5 3 0 = 21/5
2 0 2 1 0 0
28. Magnus Jarheden E Linköpings skg 2 5 4 3 1 2 = 17/5
0 2 0 3 0 0
29. Leif Andersson D Trosa-Vagnhärads skg 5 1 2 3 1 3 = 15/4
2 0 1 1 0 0
30. Arne Johansson E Åtvidabergs skg 1 2 2 3 2 3 = 13/5
0 1 0 1 0 3
31. Bengt Granberg AB Lidingö skf 5 1 2 1 1 3 = 13/3
1 1 1 0 0 0
32. Claes Carlstrand D Vrenaortens skg 4 2 0 3 3 0 = 12/4
1 0 0 2 1 0
33. Bo Eklind AB Österhaninge 4 0 0 4 2 2 = 12/1
0 0 0 1 0 0
34. Hans Ekman D Trosa-Vagnhärads skg 0 1 4 2 1 2 = 10/1
0 0 1 0 0 0
35. Ebbe Gustavsson E Åtvidabergs skg 3 3 0 0 2 0 = 8/1
1 0 0 0 0 0

Till sidhuvud


Klass: GF 66 

Plac Namn Förb Förening Resultat
1. Karl-Magnus Magnusson E Torshag 6 6 5 5 5 4 = 31/16
4 4 5 3 0 0
2. Arne Axelsson U Västerås Friv Skarp 4 5 6 3 6 6 = 30/9
0 1 0 2 2 4
3. Leif Andersson AB Lidingö skf 4 4 6 6 6 3 = 29/9
0 0 2 4 3 0
4. Lars Hjort E Linköpings skg 6 5 6 6 2 3 = 28/10
1 2 3 3 0 1
5. Göte Thuresson E Finspong 5 5 5 2 5 5 = 27/12
1 4 2 1 1 3
6. Bo Jönsson T Ramsberg skf 4 2 6 3 6 6 = 27/9
0 0 1 2 1 5
7. Gösta Henriksson T Skyllbergs skf 6 2 6 5 5 3 = 27/9
3 0 3 2 0 1
8. Arne Öhman D Åker-Länna skg 5 2 5 3 5 6 = 26/9
0 0 2 2 4 1
9. Hans Lindström C Listlena-Grillby skf 4 5 1 6 5 5 = 26/8
0 0 1 2 4 1
10. Birger Johansson HS Gärdslösa skf 3 5 2 6 6 4 = 26/6
0 2 0 3 1 0
11. Bengt Nordström C Östhammar 5 4 6 5 5 0 = 25/7
1 0 2 3 1 0
12. Claes Rehnström E Borensbergs skg 6 1 6 5 6 1 = 25/5
0 0 4 0 1 0
13. Hans Andersson E Sankt Anna-Hösterum 5 3 4 5 3 0 = 20/9
0 0 3 5 1 0
14. Arne Larsson E Norsholm 3 0 5 4 5 1 = 18/5
0 0 1 1 3 0
15. Anders Avhede E A1 skf 1 1 3 0 5 1 = 11/2
0 0 0 0 1 1
16. Sten-Ola Hallén AB Järna skf 0 0 0 1 4 0 = 5/1
0 0 0 0 1 0

Till sidhuvud


Klass: GF 72 

Plac Namn Förb Förening Resultat
1. Urban Fjällström AB Rosersbergs skf 6 5 6 6 6 6 = 35/20
2 2 4 4 3 5
2. Sture Larsson E Norsholm 6 5 6 5 6 4 = 32/18
4 3 5 3 2 1
3. Sylve Hansson AB Sthlm Central 6 4 5 6 5 6 = 32/11
0 0 3 4 2 2
4. Rune Carlsson C Skogstibble skf 6 1 5 3 6 4 = 25/9
3 0 1 0 4 1
5. Rune Lindgren T Glanshammar 6 4 1 4 4 6 = 25/3
0 3 0 0 0 0
6. Lennart Dahl AB Sthlm Central 2 6 0 2 5 4 = 19/5
0 2 0 0 3 0
7. Karl-Axel Gunnarsson HN Frödinge skf 5 1 5 2 6 0 = 19/4
1 1 1 0 1 0
8. Rune Rengbrand AB Lidingö skf 3 4 1 0 0 2 = 10/3
0 3 0 0 0 0

Till sidhuvud


Klass: GF 2 

Plac Namn Förb Förening Resultat
1. Emil Långström E Finspong 6 6 6 6 2 4 = 30/13
0 6 3 1 1 2
2. Per Linder U Skultuna skf 5 5 5 4 4 6 = 29/13
4 3 2 1 1 2
3. Emil Johansson U Skultuna skf 5 4 3 4 4 3 = 23/9
0 1 0 3 4 1
4. Göran Björkman E Åtvidabergs skg 3 4 1 5 5 4 = 22/10
0 2 0 3 3 2
5. Elin Bengtsson D Bälgvikens skf 4 0 2 6 6 4 = 22/6
0 0 0 3 2 1
6. Solveig Engborg HN Frödinge skf 3 3 3 2 4 5 = 20/4
0 1 0 1 2 0
7. Urban Engström U Västerås Friv Skarp 5 1 0 4 1 5 = 16/2
0 1 0 0 0 1
8. Fredrik Gustavsson E Åtvidabergs skg 0 0 3 2 2 2 = 9/0
0 0 0 0 0 0

Till sidhuvud


Klass: GF 1 

Plac Namn Förb Förening Resultat
1. Ulf Andersson X Hofors skf 3 4 6 2 6 4 = 25/6
0 1 0 0 3 2
2. Anders Sjödin D Gnesta skg 3 0 6 3 6 6 = 24/10
0 0 4 0 4 2
3. Peter Hedsand D Bälgvikens skf 4 3 4 5 3 3 = 22/6
0 0 2 1 2 1
4. Kent Åkerstrand E Simonstorp 2 0 3 1 4 3 = 13/7
1 0 2 0 2 2
5. Tomas Månsson E Sankt Anna-Hösterum 2 1 6 2 1 1 = 13/3
0 0 1 1 0 1

Till sidhuvud


Klass: GF 17 

Plac Namn Förb Förening Resultat
1. Marcus Ollas W Rättviks skg 6 5 6 5 4 6 = 32/14
5 0 2 3 1 3
2. Klas Bergström E Torshag 3 5 6 1 4 5 = 24/8
2 0 2 0 1 3
3. Markus Thoresson T Glanshammar 2 5 3 4 6 3 = 23/5
0 1 1 0 1 2
4. Casper Kinnå E Torshag 0 3 6 4 6 3 = 22/7
0 0 3 2 2 0
5. Jens Appelt T Glanshammar 6 1 0 5 6 3 = 21/6
3 0 0 0 3 0
6. Karin Nordborg E Sankt Anna-Hösterum 4 1 0 4 4 0 = 13/2
0 0 0 2 0 0
7. Marvin Wärn E Sankt Anna-Hösterum 1 2 3 0 2 2 = 10/4
0 1 1 0 1 1

Till sidhuvud


Klass: GF 15 

Plac Namn Förb Förening Resultat
1. Marcus Åhlin D Bälgvikens skf 6 6 6 6 6 6 = 36/25
2 6 5 5 5 2
2. Max Hedsand D Bälgvikens skf 6 6 1 6 6 6 = 31/11
1 4 0 2 2 2
3. Malin Svahn E Torshag 6 5 6 4 1 2 = 24/14
5 1 6 1 0 1
4. Vilhelm Carlsson E Simonstorp 4 0 5 1 5 6 = 21/7
0 0 0 1 2 4

Till sidhuvud